Tak się kończy dotykanie ciążowego brzucha. Ciężarna aktorka daje nauczkę. "To takie prawdziwe!"

Nie każda przyszła mama życzy sobie, żeby dotykać jej brzucha. Szczególnie dotyczy to osób obcych, które w miejscach publicznych pozwalają sobie na taki kontakt fizyczny. "Dlaczego ludzie myślą, że to jest ok?" - spytał ktoś pod nagraniem udostępnionym przez ciężarną aktorkę.

Więcej tematów związanych z ciążą i macierzyństwem na stronie Gazeta.pl

Wiele ciężarnych kobiet skarży się na to, że ludzie często bez pytania dotykają ich brzuchów. Niektórym oczywiście to nie przeszkadza, jednak są takie, które uważają, że jest to przekraczanie granic, brak wyczucia, a nawet wychowania. Nikt oczywiście nie ma złych zamiarów, niektórzy nie potrafią się powstrzymać, pokaźny brzuszek ciężarnej czasem aż "sam prosi się" o pogłaskanie. Jest to więc sprawa bardzo indywidualna, wiele także zależy od tego, jak dobrze (i czy w ogóle) znamy się z osobą, która sięga ręką do naszego brzucha i czy taki kontakt fizyczny jest dla nas komfortowy. 

Babcia nie chce używać imienia wnuka. 'Jest okropne. Zamiast tego, nazywam go dzieckiem'Babcia nie chce używać imienia swojego wnuka. "Jest okropne"

Ciężarna aktorka nie lubi, gdy ludzie dotykają jej brzucha

Shay Mitchell, 35-letnia aktorka znana m.in. z ról w filmach "Dreamland", "Ty", czy "Diabeł: Inkarnacja", niebawem zostanie mamą. Ma już brzuszek pokaźnych rozmiarów i należy do kobiet, które nie życzą sobie, żeby wciąż go dotykano. Nagrała nawet zabawne nagranie, które udostępniła na swoim koncie na Instagramie. Opatrzyła je komentarzem: "Bez dotykania, ale zdecydowanie można nakarmić".

Dotykanie ciążowego brzucha nie każdej kobiecie odpowiada.Dotykanie ciążowego brzucha nie każdej kobiecie odpowiada. Instagram/shaymitchell/screen

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Nie dotykać brzucha!

Pod zabawnym nagraniem, które ma dać do myślenia wszystkim, którzy nieproszeni wyciągają ręce do ciążowych brzuszków, pojawiło się wiele komentarzy internautów. 

To takie prawdziwe! Nie znosiłam tego
Dlaczego ludzie myślą, że to jest ok? Nienawidziłam tego, gdy byłam w ciąży
Doskonałe!

- pisali. Pod nagraniem pojawiły się także komentarze osób, które nie dowierzają, że takie rzeczy, jak dotykanie ciążowego brzucha przez obce osoby w ogóle się zdarzają. A jednak. 

Białystok. Dwa miejskie żłobki otrzymały wsparcie w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Maluch+ 2021. Dofinansowanie w wysokości ponad 330 tys. zł przeznaczone zostanie na bieżącą działalność żłobków400 zł na dziecko. Już od kwietnia rodzice mogą składać wnioski

 

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: