34-latka urodziła gigantyczne dziecko. "Ważyła tyle, co kula do kręgli"

Kiedy Celia przyszła na świat, personel oddziału położniczego i inne świeżo upieczone mamy przychodzili ją oglądać, bo nikt wcześniej nie widział tak dużego noworodka. Wszystkie ubranka, które jej mama miała przygotowane okazały się za małe.

Więcej tematów związanych z ciążą i porodem na Gazeta.pl

Kiedy 34-letnia Helen Sellers z Leeds (północna część Anglii) zbliżała się do końcówki ciąży, zdawała sobie sprawę, że urodzi duże dziecko, ale wymiary i waga jej córeczki kompletnie ją zaskoczyły. I nie tylko ją:

Moja położna, która ma 16-letnie doświadczenie w tej pracy powiedziała, że ??Celia była drugim co do wielkości dzieckiem, jakie kiedykolwiek widziała

- powiedziała świeżo upieczona mama redakcji Daily Mail.

Dziewczynka wielokrotnie powtarzała, że to ona jest na zdjęciu.Dziewczynka podniosła rodzinne zdjęcie. Jej słowa przeraziły mamę

Wymiary i waga dziecka zaskoczyły mamę

Celia przyszła na świat pięć tygodni temu i ważyła nieco ponad pięć kilogramów. 

Ważyła tyle, co kula do kręgli

- śmieje się jej mama. 

Musiałam mięć cięcie cesarskie i lekarzom zajęło naprawdę dużo czasu wydobycie dziecka

- dodaje. Helen zabrała do szpitala wyprawkę, w której były ubranka dla noworodka, ale wszystkie okazały się za małe. Musiała zorganizować większe ubranka dla dziewczynki. W chwili urodzenia pasowały na nią te przeznaczone dla trzymiesięcznych niemowlaków. 

Zobacz wideo Co należy wiedzieć o karmieniu dziecka po porodzie? Położna o najważniejszych kwestiach

Helen nie należy do drobnych osób, jej brzuch w ciąży miał wielki rozmiar. Wspomina, że ludzie często ją pytali o to, czy spodziewa się bliźniąt. Kobieta wspomina też, że jedna z jej współpracowniczek,  kilkukrotnie zatroskana pytała ją, czy to na pewno nie jest mnoga ciąża. 

Antek KrólikowskiKrólikowski chce ochrzcić syna? Ksiądz krytykuje jego postawę. "Coś strasznego"

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: