Miała bezbolesny poród. 5 cm rozwarcia, a lekarz pytał, dlaczego nie krzyczy z bólu

Kaitlyn Crouch, mama małej Scarlett, miała wiele szczęścia. Podczas gdy inne kobiety rodzą swoje dzieci krzycząc i wijąc się z bólu, ona miała zupełnie bezbolesny poród. Gdy miała 5 cm rozwarcia, lekarz powiedział, żeby poszła coś najpierw zjeść.

Więcej tematów związanych z macierzyństwem na stronie Gazeta.pl

Narodziny dziecka, to bez wątpienia ogromne przeżycie dla każdej kobiety. Nie tylko dlatego, że oto przychodzi na świat ich upragnione, wyczekiwane maleństwo, ale też z powodu ogromnego bólu, który sprawia, że niektóre rodzące są przekonane, że umierają. 

SzkołaZapisy do szkoły podstawowej 2022. Zbliżają się ważne terminy dla rodziców

Mama odczuwała lekkie skurcze...

Takich doświadczeni nie ma Kaitlyn Crouch, mama małej Scarlett z USA. Kobieta na nagraniu zamieszczonym na TikToku (funkcjonuje tam jako the_crouch_family) opowiada o tym, jak wyglądał jej niezwykły poród.

O 5 rano 31 października 2019 r. mój mąż i ja zrobiliśmy TO i zaraz po tym, zaczęły się lekkie skurcze

- wspomina Kaitlyn fakt, że krótko przed porodem uprawiała z mężem seks.

Miałam termin porodu na 2 listopada. Zadzwoniłam do mamy i powiedziałam, że mam lekkie krwawienie i skurcze. Uznała, że to jeszcze nie poród, ale na wszelki wypadek umówiłam się na wizytę do lekarza

- dodaje. 

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Kobieta chciała zrezygnować z wizyty u lekarza

Kaitlyn na nagraniu wspomina, że chciała nawet odwołać wcześniej umówiona wizytę, ale ostatecznie mama zawiozła ją do lekarza. 

Lekarz przyszedł zbadać mi szyjkę macicy. Spytał, dlaczego nie krzyczę z bólu, bo mam już 5 cm rozwarcia

- opowiada mama Scarlett. Specjalista uznał, że wszystko jest ok, a ponieważ pacjentka dobrze się czuje i nie odczuwa bólu, polecił jej, żeby poszła coś zjeść i wróciła do niego za godzinę. Tak właśnie zrobiła. Zadzwoniła jeszcze do męża, który musiał się bardzo starać, żeby zdążyć, dojechać z pracy do szpitala przed rozwiązaniem. Pod relacją Kaitlyn pojawiło się wiele komentarzy internautów, a właściwie głównie internautek, które pisały, że zazdrością jej bezbolesnego porodu. Pisało o tym, jak wspominają moment przyjścia na świat własnych dzieci, a te, które jeszcze nie rodziły, wyrażały nadzieję, że będą mieć podobne doświadczenie. 

Kalendarz szkolny 2021/22. Niektórzy mogą liczyć na siedmiodniową majówkęKalendarz szkolny 2021/22. Niektórzy mogą liczyć na siedmiodniową majówkę

Więcej o: