Dobry start - 300 zł. Wniosek online można już składać

Dobry start - 300 zł. Wniosek online. Jego złożenie jest łatwe i zajmie tylko kilka chwil, ale lepiej zrobić to już teraz, żeby otrzymać środki przed kompletowaniem szkolnej wyprawki. W przeciwnym wypadku możemy na pieniądze poczekać nawet dwa miesiące.

Dobry start - 300 zł. Wniosek online o wypłatę świadczenia można złożyć w ciągu kilku chwil bez wychodzenia z domu. 300 plus to świadczenie mające na celu wsparcie domowego budżetu w czasie kompletowania szkolnej wyprawki dla dziecka. Przysługuje na każde uczące się dziecko

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Dobry start - 300 zł. Wniosek online

Rodzice uczących się dzieci dobrze wiedzą, jak kosztowne jest skompletowanie szkolnej wyprawki. Dziecko musi dostać podręczniki, zeszyty, pomoce naukowe, plecak, piórnik, kapcie do szkoły, często nowe ubrania i buty, bo z poprzednich wyrosło. Robi się z tego naprawdę spora kwota. Świadczenie Dobry Start z pewnością nie pokryje wszystkich tych wydatków, ale znacząco odciąży po wakacjach domowy budżet.

Dobry start - 300 zł. Wniosek online - dla kogo?

Świadczenie 300 plus przysługuje na uczące się dziecko. Świadczenie jest niezależnie od wysokości zarobków rodziców. 300 plus jest wypłacane raz w roku, do 20. urodzin dziecka (w przypadku dzieci niepełnosprawnych - do 24. roku życia).  

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Dobry start - 300 zł. Kto nie otrzyma tych środków?

Chociaż świadczenie 300 plus jest przeznaczone na każde uczące się dziecko, nie wszyscy dostaną środki. Program pomija dwie grupy dzieci: 

  • uczniów realizujących roczne przygotowanie przedszkolne, czyli tych z zerówki;
  • studentów.

PieniądzeBezwarunkowy dochód podstawowy dla rodziców i dzieci. To ponad tysiąc złotych dofinansowania!

Dobry start - 300 zł. Wniosek online. Jak go złożyć?

Wnioski o świadczenie 300 plus od 1 lipca można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl). Do systemu należy się zalogować za pomocą bankowości elektronicznej albo portalu PUE ZUS. Jeżeli złożymy wniosek w lipcu lub sierpniu, wypłata świadczenia nastąpi do 30 września 2021. Lepiej dotrzymać tego terminu, bo jeśli zrobimy to później, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zastrzega sobie czas na wypłacenie środków: do dwóch miesięcy.

Więcej o: