Nietypowa przyjaźń między dzieckiem i jego 99-letnią sąsiadką. "Sprawia, że czuję się dobrze"

Ta niezwykła relacja narodziła się dzięki panującej pandemii koronawirusa. Staruszka i dwulatek z racji izolacji i braku innego towarzystwa nawiązali nić porozumienia, która szybko przerodziła się w przyjaźń.

Benjamin Olson ma dwa lata i mieszka w Minnesocie. Jego sąsiadka Mary O’Neill w grudniu będzie obchodzić swoje setne urodziny. Zaprzyjaźnili się dzięki pandemii. Dotrzymują sobie codziennie towarzystwa, co pomaga im przetrwać trudne czasy izolacji. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Dwulatek i 99-latka - przepis na przyjaźń

Benjamina i Mary połączyła pandemia i konieczność spędzania większości czasu w domu. Na szczęście ta dwójka szybko odkryła, że dobrze się razem bawią.

Przez ponad rok nie widział się z innymi dziećmi. Nie kontaktował się z nikim oprócz naszej rodziny i Mary

- powiedziała redakcji TODAY Parents Sarah Olson, mama Benjamina.

Narodziła się między nimi niesamowicie silna więź.

- dodała. Na początku staruszka, która owdowiała 37 lat temu i nie ma towarzystwa na co dzień, jedynie machała do dziecka z okna. Potem zaczęła wychodzić na zewnątrz, żeby przywitać się z bawiącym się przed domem malcem. Codzienne regularne spotkania "przy płocie" oddzielającym ich posesje szybko weszły im w nawyk. Kiedy jest ładna pogoda, ta dwójka siada na schodach sąsiadki i puszcza bańki mydlane. Czasem bawią się piłką lub zabawkami chłopca, dwulatek zanosi sąsiadce kamyki i inne znalezione w ogrodzie skarby. Nigdy się nie nudzą.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Obustronne korzyści

Mary znalazła w piwnicy zabawki z dzieciństwa jej nieżyjącego już syna. Podarowała je Benjaminowi i teraz wspólnie się bawią. 

Benjamin dotrzymuje mi towarzystwa [...] Sprawia, że dobrze się czuję [...] Tęsknię za nim, gdy jest zbyt zimno, żeby wyjść na zewnątrz lub kiedy pada deszcz.

– mówi Mary. Co niedzielę do staruszki przyjeżdża jej córka, zeby dotrzymać mamie towarzystwa i pomóc w domowych pracach, ale to z Benjaminem kobieta ma kontakt na co dzień. 

Mary jest najlepszą przyjaciółką Benjamina. Cieszę się, że siebie mają

- dodaje mama chłopca.

Zmarła Ashanti SmithZmarła 18-latka uwięziona w ciele staruszki. Mama zdradziła jej ostatnie słowa

Więcej o: