Paznokcie hybrydowe w ciąży: fakty i mity

Paznokcie hybrydowe w ciąży to temat często poruszany na forach internetowych dla przyszłych mam. Czy w ciąży można wykonywać taki zabieg?

Malowanie paznokci w ciąży: jakie urodowe mity na temat ciąży funkcjonują wśród kobiet?

Malowanie paznokci w ciąży, paznokcie hybrydowe, farbowanie włosów, zabiegi kosmetyczne na skórę - to tylko cząstka zabiegów kosmetycznych, na których temat krąży wiele opinii w kontekście wykonywania ich w ciąży. Wzbudzają one skrajne emocje, gdyż część osób twierdzi, że ciąża jest okresem kiedy kobieta powinna zupełnie zrezygnować z takich metod upiększania, z kolei po drugiej stronie są te osoby, które nie widzą przeciwwskazań do stosowania zabiegów kosmetycznych w czasie ciąży. Które mają rację? Czy faktycznie konieczna jest rezygnacja ze wszelkich ingerencji kosmetycznych przez cały okres ciąży? 

Białe plamki na paznokciach u dzieci mogą być objawem niedoborów. Zdjęcie ilustracyjneBiałe plamki na paznokciach u dziecka - o czym to może świadczyć?

Hybryda w ciąży: czy może szkodzić?

Hybryda w ciąży to kontrowersyjny temat. Manicure tego typu jest bardzo ceniony przez kobiety, gdyż jest niesamowicie trwały - może utrzymywać się na płytce nawet trzy tygodnie. Ponadto paznokcie wykonywane lakierami hybrydowymi wyglądają bardzo estetycznie, mogą być dodatkowo zdobione, a ich wierzchnia warstwa (top) nadaje im wysoki połysk, który trudno uzyskać stosując np. zwykłe lakiery do paznokci. 

Hybryda w ciąży, ale też u kobiet, które nie spodziewają się dziecka, nie powinna być wykonywana w przypadku, gdy cierpimy na grzybicę paznokci lub nasza płytka jest słaba i zniszczona. W pierwszej kolejności w takim wypadku należy zregenerować i wyleczyć płytkę nim sięgniemy po kosmetyki do zdobienia płytki. Z zabiegu zrezygnować należy również w przypadku, kiedy mamy uczulenie na jakikolwiek składnik lakieru.

Paznokcie w ciąży i w okresie karmienia można pokrywać hybrydą. FAKT

Paznokcie w ciąży i w okresie karmienia możemy malować lakierami, które zawierają w swoim składzie łagodne substancje nieoddziałujące negatywnie na organizm. Szczególnie unikać należy tych preparatów, które posiadają formaldehyd - jest on bardzo szkodliwy dla ludzkiego organizmu. Unikać należy także toluenu. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z hybryd, żelu i innych metod zdobienia płytki paznokciowej, gdyż na rynku są dostępne preparaty niezawierające powyższych składników.

Zobacz wideo Czy można malować paznokcie w ciąży?

Czy można robić hybrydy w ciąży?

Czy można robić hybrydy w ciąży? Jeśli przed ciążą wykonywałaś bez żadnych problemów manicure hybrydowy, możesz kontynuować takie zabiegi. W ciąży hybrydy są jak najbardziej dozwolone, pod warunkiem, że nie występuje reakcja alergiczna ani żadne inne dolegliwości. Dużo osób wskazuje na światło UV jako niekorzystne dla płodu (dlatego też nie zaleca się korzystania ciężarnym z solarium), jednak naświetlanie dłoni trwa tak krótko i dotyczy tak niewielkiego obszaru naszego ciała, że nie powinno mieć to negatywnego wpływu na organizm matki ani dziecka. Lepiej korzystać z usług kosmetyczek, które do naświetlania wykorzystują lampy LED, gdyż w ich wypadku czas suszenia w lampie lakierów jest skrócony do minimum. 

Lakier do paznokci dla dzieci powinien być przede wszystkim bezpieczny.Lakier do paznokci dla dzieci: zmywalny wodą, odklejany. Malowanie paznokci dzieciom to dobry pomysł?

Manicure hybrydowy w ciąży: akryl nie jest szkodliwy. MIT

O ile manicure hybrydowy w ciąży jest dozwolony, o tyle paznokcie akrylowe są zdecydowanie odradzane paniom znajdującym się w błogosławionym stanie. Substancje chemiczne zawarte w masie są szkodliwe, ponadto zapach wydobywający się podczas wykonywania takiego manicure jest drażniący i może wywoływać mdłości. Tak więc tego typu zabiegi lepiej zostawić sobie na czas po rozwiązaniu. 

Więcej o: