Szczotkowanie na sucho w ciąży. Czy jest bezpieczne? Czy szczotkować na sucho w ciąży można też brzuch?

Pielęgnacja ciała w ciąży jest bardzo ważna. Skóra kobiety staje się bardziej wymagająca. Pojawiają się rozstępy, ale także zastój wody w organizmie. Na te problemy pomoże szczotkowanie w ciąży na sucho. Jak to robić? I czy w ciąży można szczotkować brzuch?

Szczotkowanie na sucho w ciąży

Szczotkowanie na sucho w ciąży to ostatnio bardzo popularna metoda dbania o ciało. Pamiętajmy, że najważniejsza jest regularność. Tylko wtedy szczotkowanie na sucho da wymarzone efekty. Dzięki temu szybko usuniemy zrogowaciały naskórek. Ale to nie jedyne zalety. Szczotkowanie na sucho w ciąży pomoże nam pozbyć się obrzęków, ponieważ usprawni przepływ limfy w organizmie.

Szczotkowanie na sucho w ciąży – zdaniem położnej

W mediach społecznościowych na profilu Zaufaj Położnej – internetowej szkole rodzenia – możemy przeczytać, dlaczego szczotkowanie ciała to hit pielęgnacyjny:

Bo przynosi same korzyści! My już nie raz mówiłyśmy o szczotkowaniu ciała, a w szczególności piersi - w ciąży i podczas połogu - same plusy! Ujędrnia biust, niweluje rozstępy, cellulit, poprawia krążenie i pomaga usunąć z ciała toksyny. Niesamowicie relaksuje! A w dodatku wpływa na opuchnięcie i zastój wody w organizmie. W ciąży najważniejsze, o czym musisz pamiętać to: unikać szczotkowania brodawek!

Szczotkowanie na sucho w ciąży – Lullalove

Gdzie szukać rady i odpowiedzi na dręczące nas wątpliwości dotyczącego tego, jak szczotkować na sucho ciało w ciąży? Profil Zaufaj Położnej poleca szukać wskazówek u Lullalovemrb.

Lullalove to sklep z artykułami dla dzieci, który z dużym powodzeniem prowadzi także bloga na temat pielęgnacji. O szczotkowaniu na sucho w ciąży znajdziemy tam mnóstwo informacji.

Szczotkowanie na sucho w ciąży. Brzuch można szczotkować?

W poradniku przygotowanym przez Lullalove dotyczącym szczotkowania na sucho w ciąży czytamy, że można szczotkować brzuch.

Tak, jeśli ciąża przebiega bez żadnych problemów.

- tłumaczę eksperci.

Odstaw szczotkowanie brzucha w 3 trymetrze ciąży, ponieważ mogłoby wywołać skurcze. Chyba, że jesteś już w terminie i właśnie na tym Ci zależy

- dodają.

Więcej o: