Przyszła mama ćwiczy jogę i pokazuje, jak stoi na głowie. "To najtrudniejsze ćwiczenie"

Znana aktorka zaprezentowała bardzo trudną asanę - stanie na głowie. Jej mąż czuwał nad bezpieczeństwem kobiety i dziecka, które niebawem przyjdzie na świat.

Anushka Sharma, indyjska aktorka Bollywood udostępniła na Instagramie zdjęcie, na którym ćwiczy jogę. Joga w ciąży to bardzo popularna forma aktywności fizycznej dla przyszłych mam, jednak asana, którą wykonuje na pierwszy rzut oka wzbudza wiele wątpliwości. To Shirshasana, jedna z najważniejszych asan, pozycja odwrócona, w której osoba ćwicząca stoi na głowie, podpierając się ramionami.

Sprzątanie w ciążyJesteś w ciąży lub masz maluszka w domu? Pamiętaj o tych czynnościach domowych

Joga w ciąży - należy zachować bezpieczeństwo

Na zdjęciu widać aktorkę w zaawansowanej ciąży, którą podtrzymuje mąż. 

Anushka Sharma, spodziewając się zapewne fali krytyki ze strony swoich obserwatorów, opatrzyła zdjęcie obszernym komentarzem, w którym wyjaśniła, że lekarz pozwolił na takie akrobacje z ciążowym brzuszkiem.

To najtrudniejsze ćwiczenie. Ponieważ joga jest dużą częścią mojego życia, mój lekarz zalecił mi wykonywanie wszystkich asan, które wykonywałam przed zajściem w ciążę (z wyjątkiem skrętów i ekstremalnych skłonów do przodu)

- napisała. W swoim komentarzu do zdjęcia zapewniła, że dobrze oparła się o ścianę, nad bezpieczeństwem czuwał także jej mąż. 

Chrissy Teigen normalizuje karmienie piersiąChrissy Teigen czuła wstyd, kiedy nie produkowała wystarczająco mleka. Teraz staje w obronie innych matek

W przypadku Shirshasany, którą robię od wielu lat, upewniłem się, że używałam ściany jako wsparcia, a także mojego bardzo zdolnego męża, który pomagał utrzymać równowagę, żeby zachować bezpieczeństwo. Zrobiłem to również pod nadzorem mojego nauczyciela jogi, który był ze mną wirtualnie podczas tej sesji. Tak się cieszę, że mogę kontynuować praktykę przez całą ciążę.

- napisała aktorka. Aktywność fizyczna w czasie ciąży jest bardzo ważna, pozwala zachować dobrą formę, dotlenić organizm, zadbać o mięśnie pleców, które są odpowiedzialne m.in. za właściwe funkcjonowanie kręgosłupa. Należy jednak pamiętać, że ciąża to także szczególny czas, kiedy przyszła mama musi myśleć o bezpieczeństwie swoim i swojego dziecka. Aktywność fizyczna powinna być zatem dostosowana do możliwości osoby ćwiczącej. 

Zobacz wideo Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka podczas ciąży?
Więcej o: