Największy noworodek w Polsce 2020 roku ważył prawie siedem kilogramów. Maja ma już dwa miesiące

W Piekarach Śląskich przyszła na świat Maja. Urodziła się 3 sierpnia 2020 roku zaskakując przy tym swoich rodziców oraz lekarzy i położną. Dziewczynka w dniu narodzin ważyła 6,680 g. Taka waga sprawiła, że Maja została okrzyknięta największym noworodkiem w Polsce 2020 roku.

Prawie 7 kg szczęścia

W Piekarskim Centrum Medycznym w Piekarach Śląskich urodziła się dziewczynka ważąca prawie siedem kilogramów. To jeden z największych noworodków w Polsce. O narodzinach dziewczynki poinformował sam szpital. W mediach społecznościowych placówkach pochwaliła się wagą dziewczynki i zdradziła szczegóły:

Uwaga, uwaga!!!! Godzinę temu w naszym szpitalu na świat przyszła Maja - jeden z największych noworodków w Polsce !!!!! Waga 6860 i 66 cm. Zdjęcie postaramy się opublikować w późniejszym terminie. Mama i dziecko czują się dobrze. Pozdrawiamy gorąco

- możemy przeczytać na Facebooku Piekarskiego Centrum Medycznego.

Maja pobiła rekord

Dziewczynka urodziła się przez cesarskie cięcie. Doktor Dariusz Piecha z Piekarskiego Centrum Medycznego w rozmowie z Radiem eM zdradził, że przebieg ciąży był prawidłowy. A mama oraz córka czuły się po porodzie dobrze.

A Joanna Wojcieszczyk-Bacia, kierownik oddziału noworodkowego w Piekarskim Centrum Medycznym dodała wówczas:

Personel szpitala pomaga mamie w przewijaniu, ubieraniu i karmieniu. Dziewczynka je tyle co 4-5 miesięczne dziecko. 

Ile zazwyczaj waży noworodek?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, ile waży przeciętnie typowy noworodek. Jeśli chodzi o masę dzieci, które przyszły na świat, można mówić o pewnej prawidłowości. Chłopcy ważą zwykle nieco więcej od dziewczynek. Zazwyczaj jest to około 250 g. Średnia waga noworodka wynosi od 2,5 do 4,5 kg. Największym noworodkiem w Polsce był urodzony w 2007 roku chłopiec, który ważył 7 kilogramów 130 gramów. Ale waga oscylująca w granicy 6-7 kg zdarza się raz na kilka lat. W 2019 roku w Poznaniu przyszedł na świat noworodek, który ważył prawie 6 k.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: W Poznaniu urodził się noworodek, który ważył niemal sześć kilogramów. Rekord szpitala

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.