• Link został skopiowany

Czy można depilować brzuch w ciąży? Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji w ciąży

Depilacja to temat tabu. I to nie tylko ta dotycząca kobiet w ciąży. Rzadko się o niej mówi, a przecież to nic wstydliwego. Trzeba jednak przyznać, że depilacja w ciąży jest szczególnie kłopotliwa. Nie wszystkich kosmetyków można używać, a na dodatek pojawia się kwestia depilacji brzucha i miejsc intymnych. Co trzeba wiedzieć o depilacji w ciąży?
Depilacja w ciąży
fot. Anfisa Che/shutterstock.com

Depilacja w ciąży – czy można depilować w ciąży ciało?

Zdecydowanie nie ma przeciwwskazań do depilacji w ciąży. Można usuwać zbędne owłosienie z całego ciała – zarówno z nóg, z okolic bikini czy nawet powiększającego się brzucha. Należy to jednak robić rozsądnie i nie wolno stosować niektórych metod.

Nie wolno stosować depilacji laserowej w ciąży. Nie ma żadnych badań świadczących o szkodliwości tego typu zabiegów. Jednak już samo ich przeprowadzenie byłoby wątpliwe moralnie. Te panie, które mają problem z nadmiernym owłosieniem, powinny pomyśleć o depilacji woskiem lub maszynką. Depilacja kremami i żelami niestety także może okazać się niewłaściwa. Substancje zawarte z preparatach mogą być szkodliwe dla dziecka.

Zobacz wideo Jakie metody depilacji są bezpieczne w ciąży?

Czy można depilować brzuch w ciąży?

Oczywiście, że można depilować brzuch w ciąży. To zupełnie normalny zabieg. Na ciążowym brzuchu często także pojawia się gęstsze i trudniejsze do usunięcia owłosienie. Dzieje się tak, ponieważ w organizmie kobiety dochodzi do wielu zmian hormonalnych. Niekiedy objawia się to właśnie wzmożonym owłosieniem. Brzuch to tylko jedna z partii ciała, która nagle może zostać obsypana gęstymi, ciemnymi włoskami. Zbędne owłosienie może także pojawić się na twarzy, piersiach czy dłoniach.

Jak depilować brzuch w ciąży?

Zdecydowanie najlepszym sposobem będzie powierzenie tego zadaniu komuś. Można poprosić o to partnera, można wybrać się do salonu depilacji.  Na pewno depilacja woskiem – czy na ciepło, czy na zimno – będzie o wiele skuteczniejsza niż ta domowa, wykonana maszynką do golenia. Starczy na dłużej, a efekt będzie bardziej satysfakcjonujący.

Niestety żadna metoda nie jest bez wad. Może dojść do wrastania włosków, mogą pojawić się stany zapalne. Nie jest to jednak związane z ciążą czy zaburzeniami hormonalnymi. Do takich sytuacji może dojść także, gdy nie jesteśmy w ciąży.

Więcej o: