Specjalna poduszka w ciąży - zbędna fanaberia czy przynoszący ulgę gadżet?

Poduszka dla ciężarnej jest bardzo często polecanym gadżetem. Niektórym jednak może wydawać się zupełnie zbędnym akcesorium, które do niczego się nie przydaje. Pozornie może też sprawiać wrażenie dość absurdalnej. W końcu ma kształt rogala, który przyjmuje dowolne kształty. Okazuje się jednak, że właśnie ta forma poduszki rewelacyjnie sprawdza się szczególnie podczas ostatniego trymestru.

Poduszka dla ciężarnej – wydatek zbędny?

Poduszka dla ciężarnej może wydawać się fanaberią – ot, kolejny gadżet, na który skuszą się kobiety w ciąży, a który do niczego nie służy. To jednak błędne myślenie. Pomijając fakt, że poduszka przyda się bardzo po porodzie – świetnie sprawdza się podczas karmienia piersią, można wygodnie ułożyć dziecko i przystawić do piersi – to dobra poduszka przyniesie ulgę także w ostatnich miesiącach ciąży.

Poduszka dla ciężarnej ma kształt wałka. To taki rulon, który można układać w dowolny sposób. Taka konstrukcja sprawia, że ciężarna może się na niej położyć, a „rogal” dostosuje się do jej większych kształtów. W ten sposób poduszka w ciąży odciąży obolały kręgosłup, pomoże łagodzić dolegliwości – choćby takie jak obrzęki. Dzięki ten kobieta w ciąży prześpi całą noc.

Zobacz wideo Daj swojej ekotorbie drugie życie i stwórz z niej designerską poszewkę na poduszkę! Przekonaj się, jakie to prosteDaj swojej ekotorbie drugie życie i stwórz z niej designerską poszewkę na poduszkę! Przekonaj się, jakie to proste

Zalety poduszki dla ciężarnej

Poduszka w ciąży ma naprawdę wiele zalet. Oprócz wspomnianej ulgi w bólach kręgosłupa, przyniesie ulgę także zmęczonym biodrom i nogom. A gdy kobieta ciężarna włoży ją pod stopy, poprawi także krążenie.

Dodatkowo poduszka w ciąży sprawi, że mimo uciążliwych dolegliwości, kobiecie uda się przespać całą noc. A głęboki odpoczynek jest bardzo potrzebny każdemu. Prawdziwy relaks bywa jednak problematyczny w ostatnim trymestrze ciąży, gdy duży brzuch utrudnia codzienne czynności, a także przybranie wygodnej pozycji.

Poduszka w ciąży - jaką wybrać?

Poduszki dla ciężarnych są różne. Dostępnych jest wiele wzorów, kolorów. Wpływa to także na przedział cenowy. Warto dobrze się zastanowić zanim dokonamy zakupy.

Najważniejsza jest długość poduszki. Powinna być ona dostosowana do budowy ciała i wzrostu kobiety, która z niej korzysta. Najpopularniejszą poduszką jest ta o kształcie rogala. Przypomina niektórym literę C lub U.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na zawartość poduszki. Wnętrze może być wypełnione drobnymi kulkami styropianowymi, silikonowymi. Może też zawierać piankę lub grykę. Zawartość decyduje o twardości poduszki. To, jaka twardość jest najlepsza zależy wyłącznie od naszych preferencji.

Więcej o: