Olej z wiesiołka a ciąża. Pomocny w leczeniu bezpłodności?

Problem bezpłodności dotyka niestety wielu par. Trudności z zajściem w ciążę pojawiają się niezwykle często. Aby wspomóc matkę naturę, warto zwrócić się ku naturalnym lekarstwom. Jednym z nich jest olej z wiesiołka. Bardzo korzystnie wpływa on na zdrowie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Poprawia jakość i zwiększa ilość płodnego śluzu szyjkowego u kobiety. Dzięki temu zapłodnienie jest łatwiejsze.

Właściwości oleju z wiesiołka

Olej z wiesiołka to przede wszystkim bogactwo nienasyconego kwasu tłuszczowego omega-6. Gdy przedostanie się do organizmu, przechodzi różne przemiany i wspomaga wiele procesów. Do najważniejszych zdrowotnych właściwości tego kwasu należą:

  • poprawa przepływu krwi;
  • obniżenie lepkości krwi;
  • łagodzenie stanów zapalnych;
  • łagodzenie objawów napięcia przedmiesiączkowego;
  • obniżenie poziomu cholesterolu we krwi;
  • profilaktyka i leczenie miażdżycy;
  • spowalnianie procesu starzenia się skóry.

Ponadto kwas GLA (inna nazwa kwasu tłuszczowego omega-6) wpływa korzystnie na procesy fizjologiczne zachodzące w organizmie człowieka. Znajdziemy go między innymi w spermie. Gdy dociera do macicy, wywołuje skurcze. Dzięki temu wpływa na ruchliwość plemników i ułatwia zajście w ciążę.

A najcenniejszym źródłem kwasu GLA jest właśnie olej z wiesiołka. Jak stosować go na poprawę płodności?

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek o in vitro

Olej z wiesiołka a

ciąża

Olej z wiesiołka stosowany w odpowiednich proporcjach może ułatwić zapłodnienie. Warto przyjmować go w dawce 1500-3000 mg dziennie. Stosuje się go od pierwszego dnia cyklu aż do owulacji. Olej z wiesiołka należy odstawić w drugiej fazie cyklu – tak zwanej  fazie lutealnej. Wtedy naturalnie podnosi się poziom prostaglandyny i dochodzi do silniejszych skurczy macicy. To mogłoby doprowadzić do odwrotnego od zamierzonego skutku, czyli do bardzo wczesnego poronienia.

Oprócz oleju z wiesiołka warto stosować także olej z siemienia lnianego, tran lub inne bogate źródła kwasów tłuszczowych. Taka terapia powinna działać po mniej więcej dwóch, trzech miesiącach regularnego przyjmowania oleju z wiesiołka.

Więcej o: