Sennik: ciąża własna. Sen o tym, że jesteśmy w ciąży nie zawsze oznacza, że chcemy powiększyć rodzinę

Sen o ciąży zdarza się niezwykle często. Śnimy o ciąży siostry, przyjaciółki czy nawet mamy. Kiedy jednak pojawia się sen o ciąży własnej, często wpadamy w panikę. Szczególnie gdy sami wcale nie chcemy zajść w ciążę w danym momencie albo nie planujemy tego w ogóle. Ciąża własna w senniku nie jest interpretowana jednak jedynie jako zapowiedź powiększenia naszej rodziny.

Sennik: ciąża własna. Wielu kulturach podobne znaczenie snów

Sny towarzyszą nam każdej nocy. Niestety zazwyczaj ich nie pamiętamy. Na dłużej zostają z nami zwykle koszmary senne lub sny tak rzeczywiste, że aż przerażające. Jeśli jakiś sen powtarza się dość często warto sprawdzić jego znaczenie w senniku.

Sennik to świetne źródło wiedzy o marzeniach sennych i ich symbolice. Co ciekawe w wielu kulturach dane znaki są interpretowane tak samo! Oczywiście mogą być także odczytywane inaczej, jednak te najlepsze opracowania są zgodne, co to znaczeń najczęściej powtarzających się snów.

Zobacz wideo Koronawirus jest groźny dla kobiet w ciąży? Epidemiolog odpowiada

Jednym z nich jest właśnie sen o ciąży własnej. Co oznacza takie senne marzenie?

Sennik: ciąża własna. Nie zawsze oznacza powiększenie rodziny

Sny o ciąży mogą mieć wiele różnych interpretacji. Na początek należy więc zadać sobie pytanie o to, czyja ciąża powraca do nas w snach. Czy jest to ciąża mamy, przyjaciółki, a może ciąża własna? Ta ostatnia jest przede wszystkim zapowiedzią ważnych zmian w naszym życiu. Czekają nas pomyślne wydarzenia, które wpłyną nie tylko na nas, lecz także na osoby z naszego otoczenia.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: Sennik: poród dziecka, poród dziewczynki, poród chłopca. Co oznaczają sny o porodzie?

Ponadto ciąża własna może symbolizować wewnętrzny rozwój, przewartościowanie naszych dotychczasowych ideałów i zasad.

A jeśli osoba, która śni o ciąży własnej, jest także w ciąży rzeczywistej, nie należy dopatrywać się ukrytych znaczeń. Stan błogosławiony jest ważnym wydarzeniem i etapem w życiu każdej kobiety. Niesie wiele obaw i oczywiście nadziei. Sen o ciąży własnej u ciężarnej kobiety jest raczej tylko reakcją na zaistniałą sytuację.

Więcej o: