Najsławniejszy segregator w Polsce zrobiła polska lekarka. Do czego służy?

W ciąży kobiety często odwiedzają lekarza, wykonują liczne badania. Dodatkowo czytają wiele poradników na temat pielęgnacji dziecka, a także prawidłowego przebiegu ciąży. W tym wszystkim łatwo się pogubić, zapomnieć o wizycie czy przegapić ważny moment w rozwoju malucha. Polska lekarka wyszła naprzeciw potrzebom przyszłych mam i stworzyła specjalny segregator.

Wszystkie dokumenty w jednym miejscu

Karta ciąży, teczka z dokumentami, oddzielne koszulki z kolejnymi wynikami badań… To wszystko jest potrzebne! Przyszła mama powinna najważniejsze dokumenty powinna mieć zawsze przy sobie. A jeśli nawet nie nosi w torebce całej dokumentacji medycznej, powinna zgromadzić ją w jednym miejscu, tak by w razie nagłej wizyty w szpitalu bliska osoba mogła bez trudu dostarczyć najważniejsze dokumenty.

Segregator "Jestem w ciąży" – hit wśród polskich mam

Absolutnym bestsellerem okazał się wśród ciężarnych Polek segregator "Jestem w ciąży". To specjalny segregator, który stworzyła znana w sieci lekarka – Mama Ginekolog. Kobieta sama ma dzieci i doskonale rozumie potrzeby przyszłych i młodych mam. Opracowała kompaktowy segregator, który bez trudu mieści się do damskiej torebki i zawiera miejsce na wszystkie najważniejsze badania.

Dodatkowo znajdują się w nim odpowiedzi na najważniejsze pytania, które mogą dręczyć kobietę w ciąży. Jak liczyć ruchy płodu? Kiedy zapisać się na USG? Lub chociażby kiedy umówić się na pierwszą wizytę w ciąży? -  to tylko przykładowe z nich.

Zobacz wideo Okres co trzy tygodnie to wciąż norma. Kiedy wówczas są dni płodne? Ginekolog wyjaśnia

Segregator "Jestem w ciąży" – co kryje w środku?

Na stronie internetowej Mamy Ginekolog znajdziemy obszerną rozpiskę, co znajduje się w środku segregatora "Jestem w ciąży". To między innymi:

  • Segregator + dedykowane wkładki z kieszonkami na wyniki badań w ciąży
  • wkładka kalendarium ciąży
  • wkładka z zaleceniami suplementacji folianów, w tym informacja o innych zalecanych suplementacjach w ciąży według Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników
  • wkładka z badaniami na kolejną wizytę oraz na dokumenty po wizycie np. zaświadczenia lekarskie, zwolnienia ZUS ZLA, recepty, skierowania, na tyle zakładki znajduje się terminarz wizyt aby, żaden termin wizyty nam nie umknął
  • wkładka na obowiązkowe badania krwi z opisem harmonogramu badań zalecanych w ciąży oraz interpretacja badań “w pigułce”
  • władka na badania moczu z szczegółowym opisem jak mocz powinien być oddany w ciąży oraz jaki jest cel tak częstego badania moczu w ciąży
  • wkładka na trzy obowiązkowe badania USG z szczegółowym opisem celu każdego z nich
  • wkładka na badania profilaktyczne (cytologia, USG piersi) oraz istotne badania sprzed ciąży
Więcej o: