Masz problemy ze snem w ciąży? Znana trenerka dzieli się swoimi sposobami. "Drzemki to mój najlepszy przyjaciel"

Nie możemy spać w ulubionej (i wygodnej) pozycji, dokuczają nam skurcze nóg, a jak w końcu jakoś się ułożymy... musimy iść do toalety. Kayla Itsines - trenerka, która zasłynęła m.in. programem Bikini Body Guide, także odczuwa zmęczenie i zdradza, jak sobie z nim radzi.
Zobacz wideo

Kayla Itsines ma ponad 11 milionów obserwujących na Instagramie i prawie 300 tysięcy subskrypcji na YouTube. Jej program Bikini Body Guide pokochały kobiety na całym świecie, które dzielą się efektami treningów według zaleceń Kayli. Trenerka jest teraz w 33. tygodniu ciąży, a na swoich kanałach w mediach społecznościowych nie tylko pokazuje, jak ćwiczy, lecz także, jak się czuje oraz jakie zmiany zachodzą w jej ciele.

"Jestem zmęczona, ale nie dlatego, że ćwiczę"

Kayla wyznała, że w ostatnim czasie dokucza jej zmęczenie, ale nie jest ono związane z tym, że za bardzo się forsuje. Winne są problemy ze snem, które dokuczają wielu przyszłym mamom.

Kayla spisała zasady, którymi się kieruje, aby w nocy spać jak najwięcej. Co robi? Kładzie się spać w określonym czasie, dzięki czemu jej organizm wie, kiedy nadchodzi czas na odpoczynek. Dba o odpowiednie nawodnienie przez cały dzień, ale przed snem pije mniej. Dlaczego?

Nie muszę wstawać siusiać tysiąc razy w nocy (tylko cztery)

- śmieje się Kayla.

Co jeszcze zaleca? Ćwiczenia w ciągu dnia, jeśli czujesz się dobrze i sprawnie (zawsze warto to skonsultować z lekarzem prowadzącym), słuchanie muzyki relaksacyjnej, która pomaga uspokoić umysł oraz korzystanie z dodatkowej poduszki - odrobinę pomaga to w walce ze zgagą.

Kayla przyznaje, że mimo wszystko w nocy boli ją ciało. Rozwiązanie?

Dla mnie to oznacza po prostu dużo dodatkowego odpoczynku w ciągu dnia. Drzemki to mój nowy najlepszy przyjaciel

- zdradza. 

Ile kobiet, tyle rozwiązań

Każda kobieta w ciąży ma własne sposoby na to, by zasnąć. Często pomaga np. poduszka lub kołdra włożona między uda, a gdy pojawiają się skurcze nóg - zginanie stopy i kierowanie palców ku górze. Ale nie tylko z problemami z ułożeniem zmagają się ciężarne. Często pojawia się także bezsenność. Rozwiązanie? Jeśli masz taką możliwość, podobnie jak Kayla, odpoczywaj dużo w ciągu dnia. W zasypianiu może pomóc także wietrzenie pomieszczenia przed snem lub spanie, o ile pogoda na to pozwala, przy otwartym oknie.

A wy, jak radzicie sobie z problemami ze snem?

Więcej o:
Copyright © Agora SA