6 powodów, dla których warto wyprawić baby shower

Baby shower to nowy koncept w naszej tradycji okołorodzicielskiej. Jak każda nowość ma swoich zwolenników i przeciwników. Namawiamy - daj się uhonorować i zasypać prezentami!

I Będziesz niekwestionowaną gwiazdą imprezy

To ostatnie chwile, kiedy Ty i Twoje dziecko jesteście w jednym ciele. Po narodzinach nie będzie już tak kolorowo i spokojnie. Baby shower, chociaż w założeniu polega na zasypaniu dziecka, nie matki prezentami, to jednak wielkie święto mamy. To wokół niej wszyscy skaczą, kręcą się. Zaproszone przyjaciółki i koleżanki będą od Ciebie wymagały jedynie tego, żebyś dobrze się czuła i fajnie bawiła. Wyobraź sobie - siadasz na kanapie i przez trzy godziny przyjmujesz hołdy - komplementy, prezenty, ciepłe słowa. Do Twoich obowiązków związanych z baby showerem należy: ładnie wyglądać (stan błogosławiony zobowiązuje) i dobrze się bawić (nie zapomnij wydawać zachwyconych okrzyków przy odpakowywaniu prezentów!).

II Spotkasz się z przyjaciółkami

Zanim nastąpi rozwiązanie i nieuchronnie zbliżające się zawieszenie wszelkich aktywności towarzyskich, masz ostatnią szansę na zobaczenie w komplecie wszystkich bliskich Twemu sercu przyjaciółek i koleżanek. Później, kiedy dziecko już się urodzi, możliwości społecznego rozwinięcia skrzydeł będą naprawdę dozowane i surowo reglamentowane. Zgodnie z zasadą, że dziecku się nie odmawia, Twoje znajome mają w obowiązku znaleźć czas na pojawienie się na Twojej imprezie! Przy odpowiedniej oprawie i animacji, baby shower może być równie emocjonujący, co wieczór panieński!

III Dostaniesz prezenty dla dziecka

Nie żebyśmy byli materialistami, ale przyznasz, że jest to argument na tak. Torty z pieluch, poduszka z dziurą (idealna po porodzie naturalnym), tona śpioszków - to wszystko przemawia za zorganizowaniem baby showera, a jest automatycznie wpisane w jego wyprawienie. Możesz zdać się na inwencję zaproszonych pań, a możesz poprosić o zbiorowy zakup jednej większej rzeczy, która przyda się Tobie i dziecku (nosidełko, bujaczek, elektroniczna niania). Przy dobrych wiatrach być może i Ty się obłowisz - dostaniesz pociążowe kosmetyki pielęgnacyjne czy zaproszenie na masaż.

IV Będziesz miała miłe wspomnienia

Baby shower to impreza, która zazwyczaj się udaje - trzeba się naprawdę napracować, żeby ją zepsuć (alkoholu się nie serwuje, konfliktowych sytuacji nie generuje). Film i dokumentacja zdjęciowa pozwolą na jej utrwalenie na wieczność. Patrząc z perspektywy czasu będziesz wspominała ten dzień oraz imprezę, jako przemiłe wydarzenie. Nawet jeśli słodka estetyka - te wszystkie błękitności, różowości, misiaczki, bociany i baloniki - jest Ci daleka, to dzięki niej patrząc na zdjęcia, od razu będziesz wiedziała, jaki dzień dokumentowały.

V Nie musisz się martwić organizacją imprezy

To argument, który powinien przekonać najbardziej oporne jednostki. Za organizację baby showera powinna odpowiadać najbliższa przyjaciółka albo matka chrzestna mającego się narodzić dziecka. Baby shower może zorganizować jako imprezę składkową u siebie w domu, w kawiarnia albo u Ciebie - nie powinna jednak angażować Ciebie w pomoc (w końcu jesteś w zaawansowanej ciąży). Ty przychodzisz na gotowe i wychodzisz z prezentami. Reszta - oprócz dostarczenia listy zaproszonych gości, w ogóle nie powinna Cię zajmować.

VI Będziesz mogła powymieniać doświadczenia i posłuchać rad

Na baby shower zazwyczaj przychodzą wyłącznie kobiety. Wśród gości mogą się trafić inne kobiety w ciąży, mamy z dorobkiem i panie dopiero starające się zajść w ciążę. W jakim innym towarzystwie temat ciąży, porodu, zdrowia i pielęgnacji dziecka spotka się taką ciekawością i zrozumieniem? Tutaj wreszcie będziesz mogła pośmiać się ze swojej wagi, rozmiarów oraz życia seksualnego wielorybów.

Więcej o: