"Zroluj małą szmatkę". Ten trik będzie zbawieniem dla karmiących mam z dużymi piersiami

Karmienie piersią oznacza dla mamy wiele wyzwań. Zwłaszcza na początku potrzeba wielu prób, aby znaleźć swoją idealną pozycję. Tiktokerka pokazała swój trik, który może ułatwi niektórym z kobiet życie.

Nie ma za małych, ani też zbyt dużych piersi do karmienia piersią. Rozmiar nie ma znaczenia, tak czy siak piersi będą spełniać swoją funkcję, czyli będą produkować mleko. Każda kobieta, która karmiła jednak może potwierdzić, że - zwłaszcza na początku, gdy mama jeszcze wszystkiego się uczy - rozmiar (zarówno ten mały jak i duży). może być dodatkowym utrudnieniem.

Po więcej wiadomości zajrzyj na Gazeta.pl >>>

Chardá Bell jest tiktokerką, a przy tym mamą, doula i konsultantką laktacyjną. Na swoim profilu obala mity dotyczące karmienia piersią, jak również dzieli się różnymi trikami, które ułatwiają karmiącym mamom życie.

Jedno z nagrań dotyczyło kobiet o dużym biuście, który pod wpływem swojego ciężaru kieruje się ku dołowi. Sutek może być wówczas niewidoczny z punktu widzenia dziecka, a wówczas niewygodnie będzie przystawić dziecko do piersi. Oto co Bell radzi zrobić.

Zroluj ręcznik lub szmatkę i włóż pod pierś. Dopasuj rozmiar na tyle, aby sutek uniósł się i stał się widoczny dla dziecka. 

Komentujące kobiety były zachwycone tym trikiem. Dzięki niemu dziecko może dobrze chwycić brodawkę sutkową, a co za tym im idzie prawidłowo ssać i połykać. Skorzysta na tym i mama. Chwycenie sutka w nieodpowiedni sposób może powodować jego bolesność. 

Zobacz wideo Czy można hartować brodawki sutkowe przed porodem? Położna wyjaśnia
Więcej o: