Kobiety stosują trik z oliwą, żeby uniknąć nacięcia przy porodzie. Położna: To coraz powszechniejsza praktyka

800 tysięcy razy odtworzono na TikToku nagranie Sovereign Parenting, w którym kobieta opowiada o przygotowaniu krocza do porodu bez nacięcia. Wśród polecanych przez nią praktyk znalazło się m.in. masowanie krocza oliwą. Położna Dominika Lipiak mówi, że to coraz powszechniejsza praktyka.

Więcej informacji na temat przygotowania do porodu znajdziesz na Gazeta.pl

Sovereign Parenting to profil na TikToku, gdzie mamy mogą znaleźć wiele porad dotyczących macierzyństwa. W jednym z nagrań jego założycielka podzieliła się swoimi praktykami w czasie ciąży, które pomogły jej uniknąć nacięcia podczas porodu. Wśród nich znalazły się m.in. masaże krocza i okłady z oliwy między wejściem do pochwy a odbytem.

Przygotowanie krocza do porodu bez nacięcia jest coraz powszechniejsza praktyka. W chwili gdy ciąża jest donoszona, czyli po 37. tygodniu, kobieta może, używając dowolnego olejku rozpocząć nieinwazyjne praktyki

- mówi położna Dominika Lipiak. 

Kobiety stosują trik z oliwą, żeby uniknąć nacięcia przy porodzie

Masaż krocza to skuteczny sposób przygotowania do porodu. Zmiękcza tkankę krocza i zwiększa jego elastyczność. Dominika Lipiak podkreśla, że przyszła mama powinna wykonywać go nawet dwa lub trzy razy dziennie przez kilka minut. Można w tym celu używać oleju ze słodkich migdałów, oleju z wiesiołka lub oliwy. 

Dodatkowo można delikatnie masować wejście do pochwy w kierunku odbytu. Dobrym rozwiązaniem jest wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego, który prócz masażu instruuje jak pracować z mięśniami by maksymalnie je przygotować do porodu

- dodaje. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.