Nietypowe USG. Dziecko w trakcie badania zaczęło "tańczyć"

Pewna para podzieliła się w sieci nagraniem z badania USG. Ich maluszek postanowił "przywitać" się z rodzicami w nietypowy sposób. Był bardzo aktywny, cały czas się ruszał, a wszystko wyglądało jak zabawny taniec.

Badanie USG w ciąży to moment, którego przyszli rodzice wyczekują z wielką niecierpliwością. To chwila, kiedy można sprawdzić, czy maluszek prawidłowo się rozwija, a także można go zobaczyć, a nawet usłyszeć bicie jego serduszka. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Badanie USG dostarcza wielu cennych informacji

Badanie USG (inaczej ultrasonograficzne) wykorzystuje fale ultradźwiękowe, czyli dźwięki o wysokiej częstotliwości. Są one wysyłane do wnętrza badanej części ciała, "odbijają się" od organów i zostają przeanalizowane przez aparat ultrasonograficzny, dając obraz oglądany na monitorze. Badanie USG jest bardzo szczegółowe i wiarygodne, a do tego bezbolesne i bezpieczne. W ciąży pozwala ocenić budowę wielu narządów dziecka i wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w ich obrębie.Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia ciężarna kobieta otrzymuje od swojego lekarza prowadzącego skierowanie na cztery badania USG (refundowane). Pierwsze z nich to tzw. USG genetyczne - jest wykonywane między 11. a 14. tygodniem ciąży, bo wtedy wynik wielu pomiarów m.in. przezierności karkowej jest najbardziej wiarygodny. Kolejne to tzw. USG połówkowe, wykonywane między 21. a 26. tygodniem ciąży. Trzecie robi się między 27. a 32., a ostatnie po 40. 

Zobacz wideo Pozycja przy rodzeniu do uwzględnienia w planie porodu! "Dziecka nie rodzi się na leżąco"

Badanie USG może zaskoczyć rodziców

W czasie badania USG rodzice mogą poznać płeć swojego dziecka. Nie wszyscy się oczywiście na to decydują, jednak taka możliwość istnieje. Chyba że maluszek ułoży się tak, że "nic nie pokaże". Pewna para zamieściła w sieci nagranie z USG z ciekawym podkładem muzycznym

'Tańczący' maluch na USG.'Tańczący' maluch na USG. Instagram/pregnancystyle_/screen

Barbara Kurdej-szatan urządziła dla syna kącik w sypialniBarbara Kurdej-Szatan dodała rodzinne zdjęcie z wakacji. "Każdy ma swoją kopię"

Tańczący maluch na USG

W czasie badania dziecko było wyjątkowo aktywne, wciąż się ruszało, wykonywało ruchy, które wielu przywodzą na myśl układ choreograficzny. Gdy dodano do tego muzykę, powstał zaskakujący i zabawny filmik, który podbija media społecznościowe. Rodzice tego małego tancerza z pewnością myślą już o pierwszych lekcjach tańca dla swojej pociechy. 

Ten maluch w czasie badania był wyjątkowo aktywny.Ten maluch w czasie badania był wyjątkowo aktywny. Instagram/pregnancystyle_/screen

Więcej o: