Matka i córka urodziły siostry w odstępie kilku tygodni. "To wydawało się nierealne"

54-letnia Lisa Rutherford była surogatką dla swojej córki. Urodziła wnuczkę Everly 1 października. Nikt jakiś czas temu by się nie spodziewał, że dziewczynka będzie miała siostrę zaledwie kilka tygodni młodszą od siebie.

31-letnia Kyle Pierce i jej mąż odkąd zostali małżeństwem w 2016 roku słyszeli, że mają małe szanse na rodzicielstwo. Lekarze powiadomili w 2017 roku Kyle, że jej rezerwa jajnikowa jest wyjątkowo niska i ma niedrożne jajowody. 

Para wiedziała od tamtego momentu, że ich droga do zostania rodzicami będzie pełna przeszkód i trudności. Korzystali z zabiegów in vitro i różnych metod, aby Kyle zaszła w ciążę i urodziła dziecko. 

Kyle wiedziała, że ma małe szanse na zajście w ciążę

Pomyślałam: Spróbuję wszystkiego. Byliśmy po prostu zdesperowani

- stwierdziła Kyle, cytowana przez "People". 54-letnia mama Kyle wpadła na pomysł, że mogłaby być surogatką. "Zrobiłabym to dla was”- zapewniała kobieta. Jednak wtedy para twierdziła, że to raczej nie będzie potrzebne, bo na pewno w końcu terapia zadziała.

Nie sądziliśmy, że skorzystamy z propozycji mamy

- przyznała 31-latka.

 

W końcu Kyle otrzymała telefon z kliniki z wiadomością, że pomimo ich największych wysiłków lekarze stwierdzili, że nie uda się zapłodnić in vitro Kyle. Po tym para zdecydowała się, aby 54-latka została surogatką. Lisa po rozmowie z kilkoma lekarzami zajmującymi się płodnością, uzyskała oficjalną zgodę. 

Lisa i jej córka urodziły dziewczynki w odstępie kilku tygodni. "To wydaje się nierealne"

Do grudnia 2019 roku Rutherford - która ma również starszą córkę - przygotowywała swoje ciało do kolejnej ciąży po trzech dekadach od ostatniego porodu. Zabieg powiódł się - w lutym, rodzina dowiedziała się, że powita wkrótce dziecko Kyle.

31-latka odstawiła wówczas leki i witaminy, a w marcu (z przyzwyczajenia) zrobiła test ciążowy i po raz pierwszy zobaczyła na nim dwie kreski. "Byłam zaskoczona i podekscytowana" - przyznała. Lisa Rutherford urodziła 1 października Everly, a 23 listopada Kyle Pierce urodziła Avę. "Wciąż wydaje mi się to nierealne" - przyznała szczęśliwa mama dwóch córek. 

Zobacz wideo
Więcej o: