Nieodrealniony obraz macierzyństwa. Mamy pokazują, jak zmieniają się ich ciała po ciąży i porodzie

Mamy coraz częściej pokazują, jak wygląda rzeczywistość po porodzie. Udostępniają w sieci naturalne zdjęcia brzucha, rozstępów, blizn po cesarskich cięciach i piszą o pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka. Jak wygląda nieodrealniony obraz macierzyństwa? Zobaczcie sami.

Anna Stalnacke, blogerka i trenerka fitness pokazała zdjęcia swojego brzucha zaraz po urodzeniu, dzień po i dwa dni po porodzie.

"Kobiece ciało jest niesamowite"

Kobiece ciało jest niesamowite. (...) To szalone, że dziecko było w moim brzuchu kilka dni temu. Jak to w ogóle możliwe?

- czytamy w opisie zdjęcia. - Wracamy teraz do domu i dosłownie zaczynamy nowe życie! Mam zamiar odpocząć tyle tygodni, ile potrzebuje moje ciało, to znaczy - zmiany w ciągu ostatnich 9 miesięcy są dość duże, dlatego ważne jest, aby traktować ciało uprzejmie. Zaczynając od kilku spacerów na początku, a potem zobaczymy, jak organizm regeneruje się każdego dnia. Bez pośpiechu, po prostu skupię się na dobrym samopoczuciu - napisała pod zdjęciem swojego brzucha.

Właśnie taki, nieodrealniony obraz macierzyństwa, pokazują świeżo upieczone mamy na Instagramie. Niektóre odważyły się nawet pokazać blizny po cesarce. 

"Poporodowe wspomnienia". Mamy pokazują rozstępy, blizny, obwisłe piersi

Jedna z mam zdecydowała się założyć wyjątkowe konto na Instagramie o nazwie "Poporodowe Wspomnienia", gdzie mamy z całego świata pokazują prawdziwe oblicze macierzyństwa. Nie zobaczysz tutaj nieprawdopodobnych wręcz zdjęć kobiet, których ciała, tydzień po urodzeniu wyglądają, jakby ich właścicielki były modelkami, a nie świeżo upieczonymi mamami.

Mamy wspominają też to, jak wyglądały pierwsze dni po porodzie, czyli w tzw. połogu. Połóg bezpośredni – pierwsze 24 godziny po porodzie. Połóg wczesny – trwa przez tydzień od porodu. Połóg późny – kończy się po upływie 6. tygodnia od porodu. W tym czasie kobieta może zmagać się z wieloma problemami. Jedna z mam wspomniała o bólu, który odczuwała podczas oddawania moczu.

Jak więc sikać w połogu bez krzyku i płaczu? Cóż to trochę niemożliwe

- napisała. 

Poporodowe Wspomnienia to profil na Instagramie i miejsce, w którym mamy uczą się akceptacji swojego ciała od nowa. Świeżo upieczone mamy znajdą tu też otuchę i wsparcie na pięknej, chociaż długiej i wyboistej drodze macierzyństwa.

Zobacz wideo Ginekolog: "Poród naturalny wymaga wcześniejszego przygotowania"
Więcej o:
Copyright © Agora SA