Jak przetrwać połóg? "Dużo płacz i dużo jedz" - to rady 25-letniej mamy dwójki dzieci

Bekah, 25-letnia blogerka i mama dwójki dzieci, opisała na Instagramie, jak przetrwać jeden z najtrudniejszych momentów w życiu kobiety po porodzie, czyli połóg. "Dużo płacz i dużo jedz" - radzi Bekah. Co jeszcze poleca świeżo upieczonej mamie?

Połóg to okres po porodzie, który trwa sześć tygodni. Wiąże się z wieloma krępującymi zjawiskami fizjologicznymi i uciążliwymi dolegliwościami. Niezależnie od tego, czy kobieta jest po porodzie naturalnym, czy po cesarce, funkcjonowanie mogą utrudniać jej m.in.: szwy, które ciągną i pieką, gojące się krocze, które wywołuje problemy z siedzeniem czy poruszaniem się, ból podbrzusza i ciągnięcie podczas kaszlu czy śmiechu, zmęczenie fizyczne i psychiczne, bóle karku i kręgosłupa, obrzęki,  pocenie się, uczucie "wypadania" macicy, czy hemoroidy.

Połóg to także trudne emocje

Nieprzespane noce, nowe obowiązki i "burza hormonów" sprawiają, że świeżo upieczona mama odczuwa wiele skrajnych emocji. Radość miesza się z przerażeniem. Wiele kobiet ma tzw. baby bluesa. Szacuje się, że tzw. smutek poporodowy występuje aż u 50-80 procent kobiet. Zobacz: Co to jest baby blues i jak sobie z nim radzić?

Blogerka radzi, jak przetrwać okres poporodowy

Bekah wymieniła rady, które pomogą młodej mamie przetrwać okres poporodowy. Napisała na Instagramie:

  • Bądź divą.
  • Dużo jedz, 
  • Dużo płacz.
  • Nie oglądaj zdjęć blogerek, które nie pokazują prawdziwego oblicza macierzyństwa.
  • Pamiętaj, że brudne naczynia i goście mogą poczekać.
  • Ciesz się słońcem.
  • Śpij, ile możesz.
  • Wąchaj głowę swojego dziecka.
  • Bierz jak najczęściej kąpiel. 
  • Pamiętaj, że to wkrótce wszystko wróci do normy.

Internautki podziękowały za wpis blogerce. 

Uwielbiam cię. Wracaj szybko do siebie.
Dziękuję ci za ten wpis. Też jestem w trakcie połogu. Nie jest łatwo

- czytamy pod postem. 

Jak wygląda ciało kobiety po porodzie?

Bekah to nie jedyna znana blogerka, która podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat samopoczucia i wyglądu po porodzie. Jakiś czas temu Kassi Mansfield to urodziła drugie dziecko i podzieliła się z internautami zdjęciem, na którym widać jej ciało w połogu. Opisała też, jak się czuje. Blogerka wyznała również, że musi nosić pieluchy dla dorosłych i "ogromne podpaski". Towarzyszą jej obfite krwawienia i upławy oraz wahania nastroju. Przeczytaj cały artykuł o Kassi Mansfield: Pokazała, jak naprawdę wygląda ciało po porodzie. "Jakbym nadal była w ciąży". Blogerka nosi pieluchy dla dorosłych.

Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska-Pela o porodzie
Więcej o: