Tamara Arciuch opowiada o macierzyństwie i zdradza kulisy trzeciego porodu. "Kiedy lekarze urodzą za panią" - usłyszała aktorka

Tamara Arciuch w rozmowie z "Baby by Ann" opowiedziała o macierzyństwie i wyznała, że urodziła córkę przez cesarskie cięcie i w związku z tym usłyszała od lekarza przykre słowa.

Tamara Arciuch jest mamą 21-letniego Krzysztofa Maksymiliana (ze związku z Bernardem Szycem), 11-letniego Michała oraz trzy i pół-letniej NadiiNadii , których ojcem jest aktor, Bartek Kasprzykowski. Arciuch w wywiadzie dla bloga Anny Lewandowskiej "Baby by Ann" wyznała, że jej druga ciąża "odbywała się w totalnym zamęcie". Media śledziły każdy krok aktorki i jej partnera. 

Potem jak mały się urodził, w szpitalu też nie mogłam cieszyć się macierzyństwem w pełny sposób, bo byłam zaszczuta jak zwierzyna

- opowiedziała. Tamara Arciuch przyznała w tym trudnym czasie miała ogromne wsparcie partnera. - "Bardzo dużo rzeczy przy dziecku robił, kąpał je, lulał do snu, chodził na spacerki. Wszystko umiał przy nim zrobić. Ubranka nawet mu kupował, znał rozmiar" - wspomniała. Wyznała również, że starania o trzecie dziecko były trudne. "Marzyłam o trzecim dziecku, ale jakoś nie wychodziło. Wiek robił swoje. Po drodze były też jakieś nieudane historie, więc było też trochę traumy. I w momencie, kiedy stwierdziliśmy: No dobra, już trudno. Mamy dwójkę dzieci, jest dobrze. To wtedy się udało"

Tamara Arciuch zdradziła kulisy porodu córki

Tamara Arciuch wyjaśniła, że jej córka "była ułożona w drugą stronę", więc nie mogła urodzić się naturalnie. Nadia przyszła na świat przez cesarskie cięcie. Aktorka powiedziała, że w związku z tym usłyszała nieprzyjemne słowa od lekarza, który nie był przy porodzie, ale udzielał jej wcześniej konsultacji.  

Kiedy lekarze urodzą już za panią to dziecko

- użył takiego sformułowania. (Zobacz też: Cesarskie cięcie to pójście na łatwiznę? To zdjęcie pokazuje, co naprawdę kryje się za cesarką). Tamara Arciuch podkreśliła, że nie powinno się oceniać kobiet, które nie rodziły naturalnie lub nie mogły karmić piersią. Przyznała również, że z doświadczenia wie, że każde macierzyństwo i każde dziecko jest inne. Według niej "nie ma gotowych patentów". 

Trzeba się wsłuchać w dziecko, to, co działało przy jednym, przy drugim nie działa

- wytłumaczyła aktorka. Zgadzacie się z nią? 

Zobacz wideo Jakie są wskazania do wykonania cesarskiego cięcia?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.