Najlepsze zdjęcia porodowe. "Celebrują siłę ludzkości"

Na stronie internetowej fotografów porodowych "Birth Becomes Her" znajdują się najlepsze zdjęcia porodowe, nagrodzone przez ekspertów. Jak twierdzą krytycy, prace fotografów pokazują siłę, miłość i odwagę człowieka.

Fotografowie porodowi rejestrują bardzo wrażliwe i poruszające momenty podczas narodzin dziecka. Aby uczcić ich pracę, międzynarodowa społeczność fotografów porodowych o nazwie Birth Becomes Her organizuje coroczny konkurs nagradzający zdjęcia porodowe. Artyści z całego świata przesłali swoje prace sędziom, którzy wybrali najlepsze jakościowe i najbardziej oryginalne zdjęcia. 

Siła, miłość i odwaga ludzkości 

W czasach globalnego kryzysu, doświadczenia porodowe są pełne ograniczeń i niepewności, ale zdjęcia wykonywane przez fotografów oddają emocje, które towarzyszą wszystkim porodom.

Otrzymaliśmy zgłoszenia od utalentowanych fotografów porodowych z całego świata. Najlepsze tegoroczne zdjęcia pokazują siłę, miłość i odwagę ludzkości

- skomentowali eksperci, którzy ocenili prace fotografów.  Jedną z laureatek konkursu jest Deborah Elenter z Urugwaju. Jej zdjęcia są dostępne na instagramowym profilu o nazwie "neophotographyuy". Jak widać na stronie internetowej oraz Instagramie artystki, Deborah w niezwykły sposób uwiecznia przyjście na świat dzieci i pokazuje siłę kobiet.

Wszystkie zdjęcia, które umieszczono w rankingu najlepszych zdjęć porodowych są widoczne na stronie Birth Becomes Her

Kilka miesięcy temu pisaliśmy również o innym konkursie na najlepsze zdjęcia porodowe "Birth Photography Image Competition 2020" (Najlepsze zdjęcia porodowe 2020). Wzięło w nim udział wielu profesjonalnych fotografów. Zdjęcia, które zostały uznane za najlepsze, są poruszające. Zwyciężczyni konkursu opisała historię swojego dzieła. Fotografia i historia w artykule: Wybrano najlepsze zdjęcie porodowe 2020. "Zobaczyłam w nim magię"

Zobacz wideo Poród. Gdy dziecko jest już na świecie
Więcej o: