Romee Strijd przez 7 lat nie miała okresu. Zdiagnozowano u niej częstą chorobę. Po 2 latach zaszła w ciążę

Romee Strijd, 24-letnia modelka Victoria's Secret jest w ciąży. Ogłosiła to na Instagramie. Przyznała też, że cierpi na PCOS - chorobę, która wielu kobietom utrudnia starania o dziecko.

Romee od ponad 10 lat jest w związku z Laurenem van Leeuwenem. Dwa lata temu para wzięła śłub, a teraz poinformowali świat, że spodziewają się dziecka. Romee wyznała, że przez 7 lat nie miesiączkowała z powodu PCOS. 

2 lata temu zdiagnozowano u mnie PCOS po tym, jak przez 7 lat nie miałam miesiączki. Byłam zdruzgotana, ponieważ bardzo chciałam zostać mamą i marzyłam o rodzinie

– czytamy na Instagramie. 

Romee przyznała, że jej problemy hormonalne mogły wynikać z tego, że była ciągle narażona na stres. Jej życie składało się z ciągłych podróży. "Myślę, że moja waga była zbyt niska, żeby mój mógł funkcjonować normalnie i znosić ten styl życia. Gdy zdałam sobie z tego sprawę, zaczęłam szukać naturalnych sposobów leczenia PCOS. Zmniejszyłam intensywność treningu i odpoczywałam, gdy czułam taką potrzebę" - wyjaśniła modelka. 

Romee apeluje do kobiet, które mają problem z zajściem w ciążę

Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna, że w ubiegłym roku zaczęłam znowu mieć okres i niedługo nasza rodzina się powiększy. 

Romee zaapelowała do wszystkich kobiet, które starają się zajść w ciążę:

Uwierzcie w siebie, bądźcie dla siebie i dla waszego ciała dobre. Nie dopuście, żeby złe myśli was pochłonęły.

Jakiś czas temu rozmawialiśmy z Dominiką Musiałowską, która zna setki przypadek kobiet, które nie mogą zajść w ciążę przez choroby takie jak PCOS. Sama myślała kiedyś, że niemożliwe jest, by zaszła w ciążę, ale nawet pięć chorób, nie stanęło jej na przeszkodzie do bycia mamą. Zobacz artykuł: Słyszała od lat, że nie uda jej się zajść w ciążę. Dominika Musiałowska opowiada o tym, jak "niemożliwe jest możliwe"

Zobacz wideo Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka podczas ciąży?
Więcej o: