Kobietę w ciąży bolała głowa. Okazało się, że ma guza mózgu

Kobieta z Anglii w trakcie ciąży skarżyła się na silne bóle głowy. Okazało się, że ma guza mózgu. Na szczęście lekarze szybko przeprowadzili operację, dzięki której życie kobiety nie jest zagrożone, a dziecko urodziło się zdrowe.

24-letnia Shannon Capps z Hemal Hempstead w Anglii miała guza mózgu wielkości piłki tenisowej. Zmianę wykryto, gdy kobieta była w siódmym miesiącu ciąży. 

Shannon od piątego miesiąca ciąży cierpiała na bóle głowy. Dwa miesiące później zdiagnozowano u niej nowotwór mózgu. Lekarze natychmiast przeprowadzili operację, a zaledwie tydzień później kobieta urodziła dziecko przez cesarskie cięcie

Hormony w ciąży sprawiły, że guz szybko wyrósł

Według specjalistów, Shannon miała guza od urodzenia, a hormony związane z ciążą spowodowały jego gwałtowny wzrost. Jednak dzięki temu, że kobieta spodziewała się dziecka dokładnie ją przebadano i zdiagnozowano. 

Gdyby nie dziecko, możliwe, że nie byłabym świadoma, że mam guza. Dzięki ciąży, został wykryty i usunięty

- powiedziała Shannon.

Byłam przerażona, ale moim głównym priorytetem było upewnienie się, że nasze dziecko jest bezpieczne

- opowiedziała o emocjach, które towarzyszyły jej przed i po operacji. Po ośmiogodzinnej operacji Shannon obudziła się z ogromnym bólem głowy i blizną z tyłu głowy. Ale były dobre wieści - guz nie był złośliwy. Młoda mama czuje się coraz lepiej. Życzymy jej powrotu do zdrowia.

Bóle głowy w ciąży

Bóle głowy  w okresie ciąży to bardzo powszechna dolegliwość. Z tej przyczyny często się ją ignoruje, a ciężarne panie słyszą, że trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić. Czasami ból jest jednak na tyle intensywny, że utrudnia normalne funkcjonowanie. Czasem może świadczyć także o niebezpiecznych zmianach, dlatego warto udać się na konsultację do lekarza i sprawdzić, czy na pewno powodem dolegliwości jest jedynie migrena lub napięcie. 

Jak przygotować się do ciąży? Badania, suplementy, aktywność

Zobacz wideo
Więcej o: