Blogerka pokazała zdjęcie, na którym widać jak karmi piersią 14-miesięczne dziecko. Chciała zwrócić uwagę krytyków

Marcia Leone to znana blogerka. Na Instagramie opublikowała zdjęcie w bieliźnie z córką, która ma czternaście miesięcy. Młoda mama była krytykowana za to, że ma szczupłą sylwetkę.

Marcia Leone to blogerka z Sydney i mama dwójki dzieci. Opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym jest w bieliźnie, a na rękach trzyma córkę. Wyjaśniła, że nie chciała dzielić się nim w mediach społecznościowych, z obawy o krytykę w związku z tym, że karmi "duże" dziecko. Zrobiła to jednak po to, aby odpowiedzieć tym, którzy oceniają jej wygląd. 

"To ciało rodziło i karmiło dwoje dzieci"

Leone nie pisała nigdy o swoim ciele, ani nie publikowała zdjęć "przed i po" ciąży. Kobiety stale jednak komentowały jej wygląd, sugerując, że jest zbyt szczupła. Marcia Leone chciała zwrócić na to uwagę. "Biedna dziewczyna potrzebuje jedzenia", "nakarmcie ją", "zjedz coś" - to kobiety pisały takie komentarze pod jej zdjęciami. 

Każdy powinien być dumny ze swojego ciała

Jestem szczęśliwą, kochającą mamą dwójki dzieci, która ma bardzo zdrowe podejście do diety oraz ćwiczeń. Kocham swoje ciało i wychowuję dzieci, tak aby kochały swoje

- wytłumaczyła. Zamiast wykorzystywać energię do oceniania i obrażania innych, lepiej wykorzystać ją do czynienia dobra - zachęca. Dodała, że każdy powinien być dumny ze swojego ciała. Taka jest definicja ciała pozytywnego, nie zawstydzającego nikogo, a celebrującego wszystkie kształty i rozmiary. 

Wpis poruszył kobiety na całym świecie

Post Leone trafił do tysięcy matek. Chwaliły ją za to, że poruszyła temat krytykowania ciał. Wiele internautek napisało, że wpis podniósł je na duchu. Inne podzieliły się także historiami w związku z karmieniem piersią. Blogerka napisała, że celem postu nie było uzyskanie współczucia, ale zachęcenie ludzi do „przemyślenia tego, co chce się komuś powiedzieć czy napisać". 

Więcej o: