Dowiedziała się, że jest w ciąży w dniu porodu. Ma zespół policystycznych jajników

Darię Yackwack, 35-letnią mieszkankę Florydy zaczęły boleć plecy. Myślała, że te dolegliwości mają związek z operacją zmniejszenia żołądka, której niedawno się poddała. Była zaskoczona, gdy lekarze oznajmili jej, że spodziewa się dziecka. Urodziła je... już kilka godzin później.

Daria Yackwack ma zespół policystycznych jajników (PCOS). Niedawno przeszła operację zmniejszenia żołądka. A wkrótce po tym zaszła w ciążę. O tym, że spodziewa się dziecka, dowiedziała się jednak dopiero w momencie, gdy zaczęła się akcja porodowa. 

Myślała, że przez zespół policystycznych jajników nie zajdzie w ciążę

Kiedy u Darii Yackwack zdiagnozowano PCOS, usłyszała, że trudno będzie jej zajść w ciążę. Objawami zespołu policystycznych jajników są m.in. zaburzenia cyklu miesiączkowego, nadwaga i otyłość oraz nadmiar męskich hormonów w organizmie. 

Torbiele jajników tworzą się u kobiet, które cierpią na PCOS. Czy konieczne jest ich usunięcie?

Zobacz wideo

W zeszłym roku kobieta podjęła decyzję o poddaniu się operacji zmniejszenia żołądka. Podczas zabiegu usunięto ponad połowę tego narządu. Lekarze stwierdzili, że pacjentka świetnie poradziła sobie po operacji. Utrata masy ciała była widoczna. Kilka miesięcy później Daria zaczęła odczuwać dziwne dolegliwości, takie jak wzdęcia czy zgaga. Myślała jednak, że mają związek z operacją. 

Niespodziewany poród

Pewnej nocy obudził mnie potworny ból pleców. Płakałam i krzyczałam. Nie wiedziałam, co się dzieje

- opowiada Yackwack. Gdy była w łazience, pomyślała, że pękła jej torbiel z powodu PCOS. Trafiła do szpitala, w którym wykonano jej USG. Lekarze podczas badania stwierdzili, że kobieta jest w ciąży, a dziecko jest już duże. Okazało się, że to 35. tydzień. Dziewięć godzin później urodziła córkę.

Dziecko jest zdrowe

Daria Yackwack urodziła pięć tygodni przed terminem. Mimo że kobieta nie była pod stałą opieką lekarzy w trakcie ciąży i nie wykonała żadnych badań kontrolnych, urodziła zdrową córkę. 

Cieszę się, że jestem mamą. To wspaniała dziewczynka

- powiedziała.

Więcej o:
Copyright © Agora SA