Znana influencerka zaszła w ciążę po ośmiu latach. Miała trzy choroby weneryczne

Dulce Candy to jedna z najpopularniejszych blogerek urodowych na świecie. Kobieta zaszła w ciążę po wielu latach starań o dziecko. Opowiedziała, z jakimi problemami się zmagała w ostatnich latach.
Zobacz wideo

Dulce Candy jest sławną influencerką. Była na okładce znanych amerykańskich magazynów, m.in. "Parents Latina","Women's Wear Daily", czy "People Style Watch". Została również nazwana jedną z "Latynosek roku" magazynu Latina. Służyła nawet w wojsku. Dulce jest także szczęśliwą mamą 8-letniego Izaaka, a niedawno ogłosiła, że jest w kolejnej ciąży. Opowiedziała w swoim filmiku, co przez wiele lat utrudniało jej starania o dziecko.

Zanim Dulce urodziła syna, poroniła i miała ciążę pozamaciczną. Mimo problemów jednak udało jej się zajść w ciążę naturalnie. Lekarze twierdzili, że Izaak jest cudem. Niestety, przez kolejne osiem lat kobieta nie mogła zajść w kolejną w ciążę.

 

Niedrożność jajowodów przyczyną niepłodności

Dulce Candy wyznała w filmie, że ma niedrożne jajowody. To częsta przyczyna niepłodności. Naturalne poczęcie może odbyć się tylko wtedy, kiedy przynajmniej jeden jajowód jest drożny. Niedrożność jajowodu nie boli i daje o sobie znać dopiero wtedy, gdy kobieta ma problem z zajściem w ciążę. Do jednych z najczęstszych przyczyn tego schorzenia należą powikłania po chorobach wenerycznych. Influencerka zdradziła, że przeszła trzy choroby przenoszone drogą płciową, co mogło być powodem obecnych problemów. W wielu swoich filmach uświadamia inne kobiety o ryzyku zakażenia się chorobami wenerycznymi. Po ośmiu latach Dulce zdecydowała się na zabieg in vitro i dzięki temu spodziewa się kolejnego dziecka. 

Choroby weneryczne - jak się przed nimi chronić?

Choroby weneryczne przenoszone są drogą płciową, podczas kontaktów seksualnych. Mogą być przyczyną wielu innych problemów zdrowotnych. Np. niedrożności jajowodów i niepłodności, tak jak w przypadku Dulce Candy. Mogą nawet zagrażać życiu.

W profilaktyce chorób wenerycznych najważniejsze są prezerwatywy. Ich używanie radykalnie zmniejsza ryzyko zarażenia się groźną chorobą podczas stosunku płciowego. Ważne jest, by unikać kontaktów seksualnych z osobami chorymi. Warto pamiętać, że chorobom wenerycznym sprzyja duża liczba partnerów seksualnych. Aby chronić się przed wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), warto poddać się szczepieniu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA