Sennik: ciąża - co oznaczają sny o ciąży, porodzie i dzieciach?

Sennik wyjaśnia najpopularniejsze motywy senne. Wiele z nich wiąże się z ciążą, porodem i dziećmi. Co takie sny mogą oznaczać dla naszego życia? Są pozytywne czy negatywne? Sennik dostarcza na ten temat wielu teorii.

Sennik: ciąża - spis treści:

 1. Sennik: ciąża - co może oznaczać ten sen?
 2. Sny w ciąży - co zapowiadają?
 3. Sennik: poród - co oznacza sen o porodzie?
 4. Sennik: dziecko, niemowlę

Po wyrazistych snach, które nie dają nam spokoju, często szukamy ich znaczeń. Do najpopularniejszych motywów sennych należą m.in. ciąża, poród i dziecko.

Wiele osób wierzy w to, że sny niosą ze sobą różne znaczenia i mogą podpowiadać, co wydarzy się w przyszłości. Możemy spotkać się także z przekonaniem, że to nasza podświadomość wysyła nam w ten sposób pewne wskazówki. Dlatego dobrze jest wiedzieć, co konkretne sny mogą oznaczać. Wiedzę tą znajdziemy w różnych sennikach. Musimy jednak pamiętać, że warto zachować wobec nich dystans. Interpretacje i wskazówki zawarte w nich nie zawsze są jednoznaczne. 

Sennik: ciąża - co może oznaczać ten sen?

Co oznacza sen, którego głównym motywem jest ciąża? Odpowiedzi na to pytanie szuka wiele osób. To jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz na różnych internetowych sennikach. 

Pierwszym skojarzeniem w przypadku tego typu snów często jest to, że my same lub któraś z bliskich nam osób jest w ciąży. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest to odpowiedni trop. Najpopularniejsza teoria mówi, że tego typu sny śnią się osobom pełnym nadziei i marzeń. A ciąża w śnie jest symbolem ich  spełnienia. Dlatego, jeśli śni nam się ciąża, możemy liczyć na to, że nasze skrywane pragnienia mogą się niebawem spełnić. 

Wiele siennikowych wyjaśnień snów o ciąży zakłada, że jest to zapowiedź powiększenia rodziny w niedalekiej przyszłości. Inne widzą w tym oznakę zmian życiowych i nowych wyzwań. Z kolei zgodnie z sennikiem egipskim sny o ciąży są oznaką tego, że niedługo nasze życie wypełnią śmiałe i odważne plany. 

Sny w ciąży - co zapowiadają?

Specjalną kategorię stanowią natomiast sny w ciąży. Bardzo często dotyczą one nienarodzonych jeszcze dzieci. Jednym z najczęstszych jest sen o ciąży zagrożonej lub o powikłaniach. Tego typu historie wzbudzają w przyszłych mamach często bardzo złe przeczucia i niepokój. Taki sen może (chociaż nie musi) być oznaką niezgody wśród naszych najbliższych lub jakichś problemów rodzinnych. 

Zobacz wideo

Masz problemy ze snem w ciąży? Znana trenerka dzieli się swoimi sposobami. "Drzemki to mój najlepszy przyjaciel". Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ >>

Sennik: poród - co oznacza sen o porodzie?

Bardzo częstym motywem jest sen o trudnym i bolesnym porodzie. Śnią o nim często kobiety, które nie są w ciąży i nie planują w najbliższym czasie powiększenia rodziny. Co więc oznacza ten motyw? Senniki najczęściej tłumaczą takie sny pojawieniem się w naszym życiu nieprzewidzianych kłopotów. Nie powinniśmy jednak się tym zamartwiać: nie będą one trwały wiecznie i damy sobie z nimi radę. 

Sennik: dziecko, niemowlę

Co mogą oznaczać sny o dzieciach? Zazwyczaj uznaje się je za bardzo dobry znak. Jest jednak kilka wyjątków, które są zapowiedzią trudnych doświadczeń.

Jeśli śni nam się posiadanie dziecka, jest to zapowiedź pozytywnych zmian w naszym życiu. Jednak to nie jedyne wyjaśnienie snu z udziałem dziecka. Oto inne popularne motywy senne i ich znaczenia:

 • Niemowlę - w niedalekiej przyszłości czeka cię pozytywna niespodzianka.
 • Niemowlę z położną - zapowiedź szczęścia.
 • Pływające dziecko - zakończenie kłopotliwego romansu.
 • Dziecko w trakcie zabawy - czeka cię w niedługo jakaś ogromna radość.

Jednak niektóre sny z małymi dziećmi mogą być zapowiedzią negatywnych zdarzeń, które mogą wydarzyć się w niedalekiej przyszłości. To m.in.:

 • Poród dziecka - może to oznaczać separację z partnerem;
 • Chorobliwie chude dziecko - czeka cię trudny okres w życiu;
 • Chore dziecko - niepowodzenie twoich planów i przedsięwzięć (podobne znaczenie mają sny z krzyczącym lub upadającym dzieckiem).

Warto wspomnieć także o motywie umierającego dziecka. Wielu osobom wydaje się, że jest to zapowiedź negatywnych wydarzeń w naszym życiu. Senniki interpretują jednak takie sny bardzo pozytywnie. Jest to prawdopodobnie zapowiedź nieoczekiwanego sukcesu. 

Zobacz także:

Więcej o: