Meghan Markle krytykowana za duży brzuch. "Skąd to durne przekonanie, że kobieta musi być zawsze wylaszczona, nawet tuż po porodzie?"

Ludzie opublikowali setki tysięcy komentarzy pod pierwszymi zdjęciami royal baby z rodzicami. Wśród nich znalazły się nie tylko zachwyty i gratulacje, lecz także niezliczona liczba tych, które dotyczą wyglądu matki dwudniowego chłopca. "Ale ma brzuch". "Jak mogła wyjść w obcasach". "Przynajmniej widać, że rodziła" - to wybrane z nich. Czy naprawdę kogoś jeszcze dziwi, że po dwóch dniach od porodu ciążowy brzuch Meghan Markle w magiczny sposób nie zniknął?
Zobacz wideo

Do pierwszych oficjalnych zdjęć z synem, którego nazwali Archie Harrison, księżna Meghan Markle i książę Harry zapozwali dwa dni po jego narodzinach. Według Brytyjczyków, którzy chętnie wyrażają swoje opinie na temat królewskiej rodziny w sieci, długo kazali się siebie czekać. Nie to, co księżna Kate, która za każdym razem pokazywała się na schodach szpitala St. Mary w londyńskiej dzielnicy Paddington z noworodkiem na rękach już w kilka godzin po porodzie.

Kiedy wreszcie świat ujrzał księżną Meghan Markle w roli matki, stało się dokładnie to samo, co po każdym porodzie żony księcia Williama. Szczegółowa analiza jej wyglądu. I morze komentarzy na temat tego, w co jest ubrana, czy ma duży brzuch, czy ma makijaż i jaki itp.

Dla porównania wśród opinii właściwie nie znajdziecie tych na temat wyglądu księcia Sussex. Czy dobrze dobrał marynarkę? Czy ładnie się uczesał? Czy się wyspał? Czy przytył? Czy kolor butów pasował do koszuli? Nic. Za to o księżnej można przeczytać sporo. Na przykład:

"Po niej przynajmniej widać, że jest po porodzie".

"Współczuję jej tych obcasów".

"Biała sukienka. Tragedia. Kompletnie nie pasuje".

Ale także:

Skąd to durne przekonanie, że kobieta musi być zawsze wylaszczona, nawet tuż po porodzie?

Ciało po ciąży regeneruje się tygodniami

Jak wygląda ciało po urodzeniu dziecka? Bardzo różnie. U jednych kobiet ciąża i poród nie pozostawią po sobie śladu. Niektóre nawet kilka miesięcy po porodzie wyglądają jak tuż ''przed''. Jeszcze inne będą miały po dzieciach pamiątki na całe życie.

W ostatnich latach, głównie dzięki mediom społecznościowym, kobiety - te znane i mniej znane - dość często pokazują światu zdjęcia, na których dobrze widać, jak naprawdę wygląda kobieta po porodzie. Bez retuszu i bez ukrywania tego, co naturalne.

W ostatnich latach powstało sporo projektów fotograficznych, które ukazują kobiety i ich ciała po ciąży w szczerym, realistycznym ujęciu. Jedna z fotografek, Amerykanka Natalie McCain, sfotografowała 25 odważnych kobiet, tak powstał projekt "The Honest Body Project" (pol. Szczere Ciało). Na zdjęciach widzimy matki wraz z ich dziećmi, kilka/kilkanaście tygodniu po porodzie. Żadna z nich nie jest idealna, ale każda - bez wyjątku - na swój sposób szczęśliwa w roli matki.

Księżna Meghan Markle, jak sugerują internauci, jest kolejną znaną kobietą, która odczarowuje przekonanie, że w kilka dni po porodzie można wyglądać jak "gwiazda filmowa", nie ukrywając jednocześnie, że właśnie urodziło się dziecko. Jest chwalona w brytyjskich mediach, za to, że nie ukryła swojego wciąż sporego brzucha, kiedy ona i książę Harry pozowali do oficjalnych zdjęć. Fani "Royalsów" zauważają w mediach społecznościowych, że Meghan pokazuje "rzeczywistość" i że pomaga oswajać kobiece ciało po porodzie.

Czytaj więcej:

Powrót ciała do formy po porodzie drogami natury to fascynujący proces. Co się wówczas z nami dzieje?

Położna: Niezależnie od drogi, jaką na świat przyszło twoje dziecko, jesteś w pełni wartościową mamą, a przed tobą tyle samo wyzwań, radości i trudów macierzyństwa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.