Poduszka dla ciężarnej - dlaczego warto ją mieć?

Poduszka dla ciężarnej jest gadżetem, którego zakup może wydać się zbędnym wydatkiem. Tymczasem okazuje się, że jest to niezbyt kosztowna inwestycja, która zwraca się z nawiązką. Poduszka dla ciężarnej pomaga łagodzić typowe dolegliwości, takie jak ból kręgosłupa czy obrzęki nóg. Nade wszystko jednak zapewnia spokojny, regenerujący sen. Zdecydowanie warto ją mieć.

Poduszka dla ciężarnej to podłużna poduszka - wałek. Jej przemyślana konstrukcja sprawia, że kładąc się z nią, można przyjąć dogodną pozycję. Podpiera brzuch, można na niej położyć głowę, a drugi koniec umieścić między kolanami. Jej nietypowy kształt ma za zadanie odciążać plecy i regulować przepływ krwi w nogach.

Zobacz wideo

Poduszka dla ciężarnej jest niepozornym gadżetem, który ma wielką moc. Zapewnia komfort i zdrowie przyszłej mamie, a także realne wsparcie. Dzieje się tak, ponieważ wałek dla ciężarnej dba o odciążenie dużych naczyń wewnątrzbrzusznych, na które naciska powiększająca się macica. Pozwala na poprawę krążenia i jej lepszą cyrkulację w organizmie. Zmniejsza obrzęki i niweluje ból kręgosłupa. To dlatego towarzyszy kobietom ciężarnym zarówno w dzień, jak i w nocy, tak w domu, jak i w podróży, zarówno przed porodem, jak i po nim.

Zalety poduszki dla ciężarnej

Poduszka dla ciężarnej ma wiele zalet. Po pierwsze dzięki niej można się wygodnie ułożyć i wypocząć w ciągu dnia. Ponieważ jej konstrukcja sprawia, że poduszka podtrzymuje dolną część pleców i brzuch, redukuje nieprzyjemne dolegliwości i daje wytchnienie. Zapewnia relaks - zapewnia wsparcie zmęczonym plecom i pomaga ułożyć w jednej linii kark, kręgosłup, biodra i nogi. Sprawia, że wreszcie przyszłej mamie jest wygodnie.

Po drugie - dzięki poduszce dla ciężarnej można zapomnieć o nieprzespanych nocach. Bezsenność, niewygoda, wybudzanie się i problem ze znalezieniem właściwej pozycji to bolączki wielu mam, zwłaszcza tych, które są w trzecim okresie ciąży (kiedy duży i wciąż rosnący brzuch utrudnia codzienne funkcjonowanie).

Poduszka dla ciężarnej jest świetną opcją zapewniającą regenerujący sen. Umożliwia wygodne spanie na boku, zapewniając nie tylko komfort, ale i optymalne ułożenie ciała. To zapobiega napięciom karku czy kręgosłupa i wielu innym dolegliwościom ciążowym, takim jak obrzęki czy skurcze kończyn. Wystarczy przytulić się do poduszki, podkładając jej górną część pod głowę, a dolną umieszczając między nogami. Odpowiednia poduszka sprzyja zasypianiu, ale i utrzymaniu głębokiego snu.

Po trzecie poduszka dla ciężarnych ma wiele innych zastosowań. Może służyć jako wałek pod opuchnięte nogi, poducha do wygodnego siedzenia na kanapie, gadżet dający wsparcie w czasie podróży, a później, już po porodzie, pozwala na wygodne karmienie dziecka (zapewnia wsparcie i komfort przy trzymaniu malucha przy piersi). Poduszkę dla ciężarnych może wykorzystać także tata zmagający się z bólem kręgosłupa.

Poduszka ciążowa - jaką wybrać?

Poduszki dla ciężarnych są różne. Można wybierać spośród wielu wzorów, kolorów i modeli, a co za tym idzie, także przedziałów cenowych.

Poduszki różnią się między sobą kształtem, wielkością i funkcjonalnością. To dlatego należy wybrać taką, która odpowiada oczekiwaniom i potrzebom. Przy wyborze warto kierować się także rodzajem dolegliwości, jakie dokuczają ciężarnej.

Kluczowa jest długość poduszki, która powinna być dostosowana do wzrostu i budowy ciała użytkowniczki. Najbardziej popularną poduszką dla ciężarnej jest rogal, model przypominający literę C lub U. Inną popularną poduszką jest model przypominający literę E - ma ona dodatkowe, środkowe podparcie na brzuch. Dzięki temu może podpierać głowę, brzuch oraz nogi. Ale w temacie poduszek dla ciężarnych sporo jest wariacji - na rynku funkcjonuje wiele modeli poduszek o różnych kształtach: liter, cyfr czy figur geometrycznych.

Warto również zwrócić uwagę na wnętrze poduszki. Można kupić modele wypełnione drobnymi kulkami styropianowymi bądź silikonowymi, a także poduszki dla ciężarnych z gryki czy z pianki. Ważne, by poduszka nie była ani zbyt twarda, ani za miękka - powinna dostosowywać się do ciała. Dostępne są także poduszki hipoalergiczne.

Więcej o: