Poduszka dla ciężarnej - dlaczego warto ją mieć?
Poduszka dla ciężarnej to podłużna poduszka - wałek. Jej przemyślana konstrukcja sprawia, że kładąc się z nią, można przyjąć dogodną pozycję. Podpiera brzuch, można na niej położyć głowę, a drugi koniec umieścić między kolanami. Jej nietypowy kształt ma za zadanie odciążać plecy i regulować przepływ krwi w nogach.
Poduszka dla ciężarnej jest niepozornym gadżetem, który ma wielką moc. Zapewnia komfort i zdrowie przyszłej mamie, a także realne wsparcie. Dzieje się tak, ponieważ wałek dla ciężarnej dba o odciążenie dużych naczyń wewnątrzbrzusznych, na które naciska powiększająca się macica. Pozwala na poprawę krążenia i jej lepszą cyrkulację w organizmie. Zmniejsza obrzęki i niweluje ból kręgosłupa. To dlatego towarzyszy kobietom ciężarnym zarówno w dzień, jak i w nocy, tak w domu, jak i w podróży, zarówno przed porodem, jak i po nim.
Zalety poduszki dla ciężarnej
Poduszka dla ciężarnej ma wiele zalet. Po pierwsze dzięki niej można się wygodnie ułożyć i wypocząć w ciągu dnia. Ponieważ jej konstrukcja sprawia, że poduszka podtrzymuje dolną część pleców i brzuch, redukuje nieprzyjemne dolegliwości i daje wytchnienie. Zapewnia relaks - zapewnia wsparcie zmęczonym plecom i pomaga ułożyć w jednej linii kark, kręgosłup, biodra i nogi. Sprawia, że wreszcie przyszłej mamie jest wygodnie.
Po drugie - dzięki poduszce dla ciężarnej można zapomnieć o nieprzespanych nocach. Bezsenność, niewygoda, wybudzanie się i problem ze znalezieniem właściwej pozycji to bolączki wielu mam, zwłaszcza tych, które są w trzecim okresie ciąży (kiedy duży i wciąż rosnący brzuch utrudnia codzienne funkcjonowanie).
Poduszka dla ciężarnej jest świetną opcją zapewniającą regenerujący sen. Umożliwia wygodne spanie na boku, zapewniając nie tylko komfort, ale i optymalne ułożenie ciała. To zapobiega napięciom karku czy kręgosłupa i wielu innym dolegliwościom ciążowym, takim jak obrzęki czy skurcze kończyn. Wystarczy przytulić się do poduszki, podkładając jej górną część pod głowę, a dolną umieszczając między nogami. Odpowiednia poduszka sprzyja zasypianiu, ale i utrzymaniu głębokiego snu.
Po trzecie poduszka dla ciężarnych ma wiele innych zastosowań. Może służyć jako wałek pod opuchnięte nogi, poducha do wygodnego siedzenia na kanapie, gadżet dający wsparcie w czasie podróży, a później, już po porodzie, pozwala na wygodne karmienie dziecka (zapewnia wsparcie i komfort przy trzymaniu malucha przy piersi). Poduszkę dla ciężarnych może wykorzystać także tata zmagający się z bólem kręgosłupa.
Poduszka ciążowa - jaką wybrać?
Poduszki dla ciężarnych są różne. Można wybierać spośród wielu wzorów, kolorów i modeli, a co za tym idzie, także przedziałów cenowych.
Poduszki różnią się między sobą kształtem, wielkością i funkcjonalnością. To dlatego należy wybrać taką, która odpowiada oczekiwaniom i potrzebom. Przy wyborze warto kierować się także rodzajem dolegliwości, jakie dokuczają ciężarnej.
Kluczowa jest długość poduszki, która powinna być dostosowana do wzrostu i budowy ciała użytkowniczki. Najbardziej popularną poduszką dla ciężarnej jest rogal, model przypominający literę C lub U. Inną popularną poduszką jest model przypominający literę E - ma ona dodatkowe, środkowe podparcie na brzuch. Dzięki temu może podpierać głowę, brzuch oraz nogi. Ale w temacie poduszek dla ciężarnych sporo jest wariacji - na rynku funkcjonuje wiele modeli poduszek o różnych kształtach: liter, cyfr czy figur geometrycznych.
Warto również zwrócić uwagę na wnętrze poduszki. Można kupić modele wypełnione drobnymi kulkami styropianowymi bądź silikonowymi, a także poduszki dla ciężarnych z gryki czy z pianki. Ważne, by poduszka nie była ani zbyt twarda, ani za miękka - powinna dostosowywać się do ciała. Dostępne są także poduszki hipoalergiczne.
-
Zmiany w 500 plus od 2021 roku. Rodzicu, jeszcze tylko kilka dni do złożenia wniosku
-
Położna o pracy w czasie pandemii. "Kobiety w ciąży nagle zostały odcięte od możliwości delektowania się swoim stanem"
-
Anna Lewandowska pokazała twarz Klary. Fani zachwyceni. "Jest cudna"
-
Ulga na dziecko 2021. Nawet 4 tys. złotych dla rodziców, którzy spełnią określone warunki
-
Ciąża geriatryczna. Co oznacza pojęcie, którym określano ciążę Meghan Markle?
- Bogowie greccy i ich atrybuty. Poznaj najważniejsze bóstwa Hellady i dowiedz się, po czym je rozpoznać
- Autorem ballady "Pani Twardowska" jest: a) Norwid; b) Słowacki; c) Mickiewicz?
- Połóg to niełatwy czas. Co zrobić, żeby lepiej poczuć się we własnym ciele i odzyskać pewność siebie?
- Lecznicze właściwości pajęczyny to nie mit. Ta i więcej ciekawostek o pająkach
- Jak pobrać niemowlakowi mocz do badania? Technika jest ważna, by uzyskać wiarygodny wynik