Czuła, że ta ciąża będzie "inna". Chwilę po porodzie okazało się, że jej córeczka ma zespół Downa. Jak zareagowała?

Amber Rojas z Teksasu jest szczęśliwą mamą piątki dzieci. Podczas ostatniej ciąży kobieta czuła, że ten poród będzie wyjątkowy. Przeczucie jej nie zawiodło.

Poród, który odbył się 26 września zeszłego roku, był bardzo krótki, a na świat przyszła Amadeus. Amber od razu zauważyła, że jej nowo narodzona córeczka ma zespół Downa.

"Czułam, że coś jest na rzeczy"

W rozmowie z Popsugar Amber wspomina:

Nie wiem skąd, ale zawsze mówiłam mężowi, że to dziecko będzie inne. Moja ciąża nie różniła się od pozostałych, ale czułam, że coś jest na rzeczy.

- mówi. I wspomina pierwsze chwile po porodzie:

Następną rzeczą, jaką zrobiłam, było wzięcie mojego dziecka na ręce. Poczułam wtedy przypływ emocji. Kiedy tylko spojrzałam na twarz dziecka, wiedziałam, że ma Zespół Downa. Zapomniałam o tym na chwilę. Spojrzałam niżej, chciałam poznać płeć dziecka.

Sprawdź: Dziecko z zespołem Downa twarzą znanej marki. "Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten krok"

To dziewczynka! Byłam tak podekscytowana, że w ogóle nie skupiałam się na tym, że moje dziecko ma zespół Downa, bo byłam bardzo szczęśliwa, że urodziła się kolejna dziewczynka!

Nie dbam o Zespół Downa

Po narodzinach położna powiedziała Amber, że jej córeczka posiada wiele cech charakterystycznych dla zespołu Downa. Mama malutkiej Amadeus nie tylko nie była zaskoczona tym faktem, ale w ogóle się tym nie przejmowała. Najważniejsza w tamtej cudownej chwili była jej córeczka.

Nie obchodziło nas, że mała ma zespół Downa, bo całkowicie straciliśmy dla niej głowę. Jest taka sama jak pozostałe nasze dzieci. Potrzebuje mleka. Płacze, kiedy ma mokro albo kiedy jej niewygodnie. Uśmiecha się, kiedy nas widzi, a my jesteśmy w niej zakochani po uszy!

Zdaniem Amber narodziny małej Amadeus sprawiły, że cała rodzina zbliżyła się do siebie jeszcze bardziej.

Nie patrzymy na nią przez pryzmat diagnozy, czy etykietki. Patrzymy na nią jak na naszą córeczkę.

Więcej zdjęć malutkiej Amadeus, jej braci, sióstr i samej Amber oraz jej męża możecie zobaczyć na rodzinnym Instagramie.

***

Więcej o zespole Downa, czym jest, częstości występowania, przyczynach, diagnozie i leczeniu przeczytasz TUTAJ

Niepełnosprawny Blake miał nie być samodzielny. Dziś jest przedsiębiorcą z własną firmą

To cię zainteresuje:


Sprawdź się w QUIZIE:  Masz trzy dzieła, musisz wskazać ich autora. Uda ci się?

Więcej o: