Dziewięciolatka przyjęła poród swojej mamy, która trzykrotnie poroniła. "Jestem dumna z córki"

Kiedy mała Brook dowiedziała się o tym, że jej mama poroniła, była załamana. Podczas kolejnych ciąż dziewczynka osobiście towarzyszyła mamie przy porodzie, a ostatni odebrała samodzielnie.

Kiedy Brook miała trzy latka, jej mama, Kelsey zaszła w ciąże. Razem z partnerem przekazali radosną nowinę dziewczynce. Niestety szczęście całej trójki nie trwała długo. Kelsey poroniła. Malutka Brook załamana się na wieść o tragedii. Dziewczynka nie potrafiła zrozumieć, dlaczego nie będzie miała rodzeństwa.

Poród w domu. Czym różni się od tego w szpitalu?

W ciągu następnych czterech lat Kelsey dwukrotnie zachodziła w ciąże i dwukrotnie ją traciła. Wspólnie z partnerem zdecydowali, że nie powiedzą o tym Brook. Nie chcieli, żeby ich córeczce znowu pękło serce.

Nowe życie

W 2015 roku Kelsey po raz kolejny zaszła w ciążę, ale mając w pamięci bolesną przeszłość, nie powiedziała o tym Brook. Dziewczynka dowiedziała się o ciąży dopiero wtedy, kiedy został wyznaczony termin porodu i od razu podjęła decyzję, że chce być wtedy przy mamie. Jak postanowiła, tak zrobiła. Niedługo potem na świat przyszła siostrzyczka Brooke, Ellie.

Między nimi od razu nawiązała się niesamowita, siostrzana więź.

- wspomina Kelsey.

Mała położna

Kelsey zaszła w ciążę kolejny raz w 2017 roku. Na świat przyszła trzecia dziewczynka, o imieniu Summer. Kelsey zdecydowała, że podczas porodu na sali poza jej partnerem, obecna będzie również jej córeczka Brook, która... przyjmie poród. Tak też się stało.

Dziewięciolatka czuwała przy mamie przez cały poród, który trwał ponad 36 godzin. W tym czasie dziewczynka robiła wszystko, co mogła, żeby ulżyć swojej mamie w bólu i trudzie. Masowała jej stopy, gładziła ją po głowie i trzymała za rękę.

Kiedy przyszedł kluczowy moment, Brook razem z tatą pomagali dziecku przyjść na świat, a dziewczynka osobiście dostąpiła zaszczytu odcięcia pępowiny.

To było cudowne przeżycie.

- powiedziała po wszystkim dziewięcioletnia Brook. I dodaje:

Moja siostra jest perfekcyjna.

Kelsey nie kryje dumy ze swojej córki.

Jestem dumna z tego, że mam taką córkę.

Dziewięcioletnia Brooke, która ma już za sobą udział w dwóch porodach, nie wyklucza, że w przyszłości zostanie położną.

To cię zainteresuje:

Trenerka pokazuje ciało po ciąży i zaskakuje. "Mam obwisły brzuch, cellulit... I czuję się świetnie!"

Dziecko z zespołem Downa twarzą znanej marki. "Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten krok"

Sprawdź się w QUIZIE: W tym quizie poradzą sobie ci, którzy czytali szkolne lektury. Wskaż, czy to prawda czy fałsz

Więcej o: