Lekarz z Brazylii proponuje oryginalną metodę, która ma wspomóc poród. Sekretem jest taniec do "Despacito"

Ginekolog-położnik z Brazylii, żeby zadbać o komfort swoich pacjentek, złagodzić ich bóle przedporodowe i ułatwić sam poród zaleca... taniec do "Despacito".
Zobacz wideo

To chyba najbardziej roztańczony oddział położniczy na świecie. Wszystko za sprawą doktora Fernando Guedesa da Cunha, który dla relaksu swoich pacjentek zaleca im taniec w rytm ulubionych hitów. W tańcu doktor Fernando kładzie nacisk na przysiady i delikatne ruchy miednicą. Oryginalne metody mają pomóc przyszłym mamom utrzymać formę i ułatwić poród.

Taniec, chód, ćwiczenia z piłką i przysiady, są częścią pionizacji pacjenta, co bardzo wspomaga poród. Coraz częściej staramy się wdrażać naturalne środki, aby pomoc rodzącym kobietom.

- mówi doktor Fernando Guedesa da Cunha.

Popularność doktorowi Fernandowi przyniósł filmik, na którym tańczy ze swoją pacjentką do "Despacito".

Za sprawą swoich nieszablonowych metod, doktor Fernando otrzymał przydomek "roztańczonego doktora". Trudno się temu dziwić, kiedy ogląda się go, jak rytmicznie kręci biodrami i macha rękami podczas tańca. Jak na taką formę aktywności fizycznej reagują przyszłe mamy?

Wystarczy spojrzeć na nagrania. Ciężarne kobiety są na nich uśmiechnięte od ucha do ucha. Widać, że taniec sprawia im radość i chociaż przez chwile pomaga się rozluźnić i zapomnieć o bólu.

Więcej tanecznych nagrań z oddziału położniczego doktora Fernanda możecie oglądać na jego Instagramie oraz Facebooku.

To cię zainteresuje:

Trenerka pokazuje ciało po ciąży i zaskakuje. "Mam obwisły brzuch, cellulit... I czuję się świetnie!"

Dziecko z zespołem Downa twarzą znanej marki. "Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten krok"

Sprawdź się w QUIZIE: W tym quizie poradzą sobie ci, którzy czytali szkolne lektury. Wskaż, czy to prawda czy fałsz

Więcej o: