W trakcie porodu usłyszała od położnej: "Nie uwierzysz w to". Takie bliźnięta to ekstremalna rzadkość

Jeśli ciąża bliźniacza jest rzadka sama w sobie, to jak określić narodziny bliźniąt, z których jedno jest białe, a drugie mulatem? Problem z tym miała nawet położna pomagająca wydać na świat Braydena i Camerona - a widziała w swojej pracy już wiele.

Jessica i Daunte Norman z Milwaukee (Wisconsin, USA) są rodzicami trójki dzieci. Ich starsza córka ma burzę blond włosów i - tak, jak mama - jasną skórę. Ojciec jest Afroamerykaninem.

Każdy członek rodziny Normanów wygląda wyjątkowo i są z tego powodu bardzo szczęśliwiKażdy członek rodziny Normanów wygląda wyjątkowo i są z tego powodu bardzo szczęśliwi fot. http://fox6now.com/2017/03/19/this-can-happen-15-month-old-biracial-twins-from-milwaukee-have-a-lot-in-common-but-look-very-different/

Sensacyjna para

Kiedy więc okazało się, że Jess jest w ciąży z bliźniętami, wszyscy byli ciekawi, jak będą wyglądać. Nikomu nie przyszło jednak do głowy, że od momentu narodzin chłopcy staną się sensacją, a ludzie będą się na nich dosłownie gapić na ulicy.

Okazało się bowiem, że Brayden i Cameron to przypadek dwujajowych bliźniaków, z których każdy jest innej rasy, co według stacji Fox6 zdarza się raz na 500 przypadków ciąż bliźniaczych.

Pierwszy z nich bardziej przypomina tatę ze swoją ciemną skórą i czarnymi włosami. Drugi jest białym blondynem, a karnację i włosy ma jaśniejsze nawet niż ich mama.

Według ich rodziców, "nie mogli sobie wymarzyć lepszej sytuacji", ale oswojenie się z nią zajęło im - i nie tylko im - chwilę. Jessica wspomina reakcję położnej, która pomagała jej wydać na świat obu synków.

Mimo znaczących różnic w wyglądzie, chłopcy świetnie się ze sobą dogadująMimo znaczących różnic w wyglądzie, chłopcy świetnie się ze sobą dogadują fot. http://fox6now.com/2017/03/19/this-can-happen-15-month-old-biracial-twins-from-milwaukee-have-a-lot-in-common-but-look-very-different/

"W życiu w to nie uwierzysz"

Kiedy kobieta, która asystowała już przy niejednym porodzie, zobaczyła bliźnięta, z wyrazem szoku na twarzy powiedziała jej tylko, że "w życiu nie uwierzy w to, jak bardzo się różnią". Uwierzyła, choć przyznała, że na początku nie było to łatwe.

Zobacz wideo

Teraz, kiedy chłopcy mają już ponad rok, wszyscy stanowią zgraną i szczęśliwą rodzinę. Jessica w wywiadzie dla telewizji FOX6 zdradziła, że taka sytuacja ma zdecydowane plusy, na które nie mogliby liczyć, gdyby chłopcy byli identyczni:

Nie mamy najmniejszego problemu z tym, żeby ich rozróżnić. Żadnych różnokolorowych skarpetek! Zawsze wiemy, który jest który

Pod obserwacją

Ale tak niezwykłe bliźnięta to nie tylko sama radość. Rodzice musieli się przyzwyczaić do tego, że zwracają na siebie uwagę, gdziekolwiek się pojawią. Czasem zaskoczeni ludzie "gapią się na nich za bardzo", ale Jessica i Daunte postanowili się tym nie martwić, bo sami są zachwyceni, że ich dzieci są podobne zarówno do taty, jak i mamy.

Swoją historią postanowili podzielić się po to, żeby takie samo podejście doradzić innym rodzicom, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji - choć są świadomi, że jest ich niewielu. Mimo to zachęcają, żeby byli z tego dumni i wpajali to samo swoim dzieciom.

Ludzie często zwracają na nich uwagę, ale rodzice już się do tego przyzwyczailiLudzie często zwracają na nich uwagę, ale rodzice już się do tego przyzwyczaili fot. http://fox6now.com/2017/03/19/this-can-happen-15-month-old-biracial-twins-from-milwaukee-have-a-lot-in-common-but-look-very-different/

Zobacz też:

"Musisz mieć najlepszą mamę na świecie". Prosty gest starszej pani przypomina o tym, co najważniejsze w życiu [FOTO]

Niełatwo jest być mamą i ten filmik świetnie to pokazuje. "Ryczę jak bóbr!" [WIDEO]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.