Rodzice długo starali się o dziecko. Udało się, w dodatku taka ciąża zdarza się raz na 700 tysięcy razy

Choć Kylie i Phillip wiedzieli, że mają bardzo duże problemy z poczęciem dziecka, nie zdecydowali się na żadną z metod leczenia niepłodności. Kylie wspomina, że kiedy zobaczyła efekt starań na USG, jej pierwszą reakcją był nieopanowany śmiech.

O swoje pierwsze dziecko Kylie i Phillip Szafrański starali się bardzo długo. W 2014 roku powitali na świecie córeczkę, której dali na imię River. Choć przyniosła ona rodzinie wiele radości, nie była tym rzadkim przypadkiem, który wprawił w osłupienie lekarza prowadzącego.

Czas na rodzeństwo

Kiedy dziewczynka trochę podrosła, rodzice uznali, że River powinna mieć rodzeństwo. Choć starania o kolejne dziecko na początku nie przynosiły żadnych efektów, Kylie i Phillip nie chcieli korzystać z żadnych metod leczenia niepłodności. Postanowili zdać się na los.

Niespodzianka

Kiedy mama dowiedziała się, że jest w ciąży, od razu udała się na badanie USG. Choć rodzice bardzo pragnęli bliźniąt, pamiętali, jak ciężkie były ich starania o dziecko. Byli przekonani, że ciąża mnoga w ich wypadku nie będzie możliwa.

Lekarz badał Kylie bardzo dokładnie, ponieważ nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył - para, która miała ogromne trudności z poczęciem dziecka, teraz... spodziewała się czworaczków. Było to o tyle niezwykłe, że ciąża mnoga tego typu zdarza się bardzo rzadko - zaledwie raz na 700 tys. urodzeń. Poza tym czworaczki częściej rodzą się u par, które leczyły się na bezpłodność.

CzworaczkiCzworaczki GoFundMe

Nieopanowany śmiech

Kylie wspomina, że jej pierwszą reakcją był nieopanowany śmiech. Nie mogła uwierzyć we własne szczęście.

Tak niezwykła ciąża wymaga specjalnej opieki - cotygodniowe wizyty Kylie u lekarzy są konieczne, żeby było wiadomo, czy czworaczki prawidłowo się rozwijają. Rodzice założyli też profil na stronie GoFundMe, gdzie zbierają środki na opiekę lekarską Kylie.

To też może cię zainteresować:

Kobieta zaszła w ciążę... będąc w ciąży. Na świecie odnotowano tylko 10 takich przypadków

Lekarze nie wyczuli bicia serca płodu, więc uznali ciążę za martwą. Wszystkiemu winna chorobliwa otyłość matki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.