Urodziła i zamówiła pizzę. Całą dla siebie! Internautki: "Samo życie. Moją podjadała położna"

O czym myśli kobieta, która właśnie urodziła? Np. o tym, że oto ma miejsce w brzuchu i wreszcie może się do woli najeść. Fundacja wspierająca karmienie piersią pokazuje zdjęcie mamy po porodzie, która karmi noworodka i wcina fast foody. Szokujące? Wcale nie!

Amerykańska fundacja Best for Babes Foundation od lat wspiera karmienie piersią, propaguje wiedzę na temat naturalnego karmienia i diety mamy karmiącej. Działaczki fundacji prężnie działają na Facebooku. Jeden z ostatnich postów fundacji pokazuje zdjęcie mamy po porodzie, która raczy się ulubioną pizzą. Jak można się dopatrzyć na zdjęciu, chyba z serem, pieczarkami i salami.  

Po opublikowaniu zdjęcia głodnej mamy pod postem szybko pojawiły się komentarze innych mam, które mają podobne wspomnienia z czasu tuż po porodzie. Czytamy m.in.:

Nie ma nic lepszego, niż porządnie się najeść po porodzie. W końcu ma się miejsce w brzuchu!
Też zamówiłam sobie pizzę po porodzie. Na szczęście mąż musiał iść do pracy, więc cała była dla mnie.
Superfota, samo życie, przypomina mi mnie, tyle tylko, że moją pizzę podjadała położna.

Dieta eliminacyjna po porodzie. Potrzebna?

Kobieta podczas kilkugodzinnego porodu naturalnego spala nawet 10 tysięcy kalorii. Nic dziwnego, że po takim wyczynie ma wilczy apetyt.

Tymczasem w Polsce nadal panuje przekonanie, że mama karmiąca - dla dobra dziecka - powinna, na wszelki wypadek, trzymać się ścisłej diety eliminacyjnej. To nie jest jednak konieczne. Jeśli tylko dziecko jest zdrowe, oznacza to, że mama może jeść to, co każdy inny dorosły człowiek, który dba o siebie i przejmuje się piramidą zdrowego żywienia. Nie ma potrzeby ograniczać się do ryżu, marchewki i gotowanego indyka! Organizm młodej mamy potrzebuje bardzo wielu składników odżywczych, które można zapewnić, jedząc różnorodne pokarmy.

'Twoje dziecko jest tym co jesz' - Głosi hasło brazylijskiej kampanii reklamowej"Twoje dziecko jest tym co jesz" - Głosi hasło brazylijskiej kampanii reklamowej fot: SPRS

A co z fast foodami?

Czy rzeczywiście dziecko jest tym, co zjada matka, jak głosiło hasło popularnej rok temu brazylijskiej kampanii reklamowej? (zdjęcie reklamy powyżej)

Raczej nie. Jak zapewnia doświadczona położna, doradca laktacyjny Monika Staszewska - to nieprawda, że dieta mamy w znaczny sposób upośledza skład jej mleka. Smażone nie jest zdrowe, ale dla wątroby mamy. Dziecku nie zrobi żadnej różnicy, czy mama zje kotlet schabowy, czy pieczony schab. Czytaj dalej w tekście: "Dieta karmiącej mamy - bez kulinarnych wyrzeczeń">>>

Zobacz, co dostają młode mamy do jedzenia na polskich porodówkach? Apetyczne? Więcej zdjęć w tekście: Jak wyglądają posiłki na polskich porodówkach? Sprawdzamy [ZDJĘCIA]

Posiłki na porodówkachPosiłki na porodówkach grafiki: Gazeta.pl

 Zobacz także WIDEO: Aktywna mama: fitness z dzieckiem

Zapisz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.