Poród blogerki zamienił się w koszmar, bo... nie przygotowała torby do szpitala

O czym myślisz, kiedy ktoś mówi ci o porodowym koszmarze? O bólu? Stresie? Złych warunkach w szpitalu? Kinga Stępień, autorka bloga "Ladygugu" zaskoczyłaby cię swoją odpowiedzią.

Autorka wpisu "Koszmar drugiego porodu, czyli jak z narodzin syna zrobiłam komedię pomyłek" wyznała, że do pierwszego porodu przygotowywała się bardzo dokładnie, dzięki czemu wspomina go dość dobrze. Do drugiego pobytu na porodówce pani Kinga postanowiła przygotowywać w ten sam sposób. Niestety, okazało się, że maluch, którego się spodziewała zupełnie zignorował jej plan - blogerka zaczęła rodzić miesiąc przed wyznaczonym terminem.

"Jakaś torba"

Pani Kinga zaskoczona odejściem wód płodowych i tym, że natychmiast musi udać się do szpitala, w panice chwyciła przypadkową torbę, której zawartość okazała się być zupełnie bezużyteczna:

Jakąś torbę chwyciłam, ale a) nie było w niej rzeczy dziecka b) [...] dla mnie c) [...] dowodu tożsamości. Ile to razy tłukli nam do głowy w szkole rodzenia, żeby torbę przygotować wcześniej i nie zapomnieć dowodu. [...] Zgubiła mnie pewność siebie i zwyczajnie ŻADNEJ TORBY NIE PRZYGOTOWAŁAM! Rzeczy dla dziecka wciąż znajdowały się w kartonach[...], bo [...] to właśnie ostatni miesiąc ciąży zaplanowałam na pranie i prasowanie oraz kupowanie koszul do porodu dla siebie.

Seksowna bielizna i papier toaletowy

Kiedy już blogerka trafiła na porodówkę, potrzebne rzeczy miał dowieźć jej mąż. Mężczyzna jednak nie wiedział, co może przydać się żonie:

zapakował bieliznę, którą kupił mi na Walentynki w pierwszym roku naszego poznania [...] To nic, że w dniu porodu ważyłam jakieś 25 kilo więcej [...] Do torby dorzucił także kilka rolek papieru toaletowego [...] dlatego, że jego ciężarna żona była [...] zakatarzona. Córka [...] dorzuciła swój ukochany kubek z psiakiem.

"Pakuj się!"

Poinstruowany mąż dowiózł w końcu blogerce potrzebne rzeczy. Pani Kinga przestrzega jednak, żeby nie popełnić jej błędu. Radzi dużo wcześniej spakować torbę do szpitala, ponieważ może to zaoszczędzić rodzącym wielu stresujących sytuacji:

mój drugi poród to pasmo nieporozumień [...] i zabawnych sytuacji, ale nie było mi w każdym momencie do śmiechu. Do dziś nie wiem, dlaczego nie przygotowałam torby [...] Gdyby nie pomoc męża, [...] to [...] wszystko potoczyłoby się gorzej. Panika przerodziłaby się w histerię [...]. On przygotował w trzy dni wszystko to, co ja zaplanowałam sobie na kilkutygodniową pracę.

"Znam to!"

Czytelniczki bloga "Ladygugu" w komentarzach pod tekstem również podzieliły się swoimi doświadczeniami odnośnie pakowania rzeczy potrzebnych podczas pobytu w szpitalu:

Miałam to samo. Nie była przygotowana ani torba do szpitala ani ja. Pierwsze dziecko, więc jeszcze większy stres. (Kasia)
 Mój mi miał przywieźć do szpitala laktator a przywiózł inhalator. (Natalia Trędowicz)
Apropos mojej torby do szpitala – to jakieś nieporozumienie. [...] Miałam tyle niepotrzebnych rzeczy ze koleżanki pokoju się ze mnie śmiały [...] Teraz [...] zabieram koszulę do spania, ręcznik i mydło, reszta dla dziecka. (Alina)
Mój syn postanowił się urodzić w wyznaczony dzień. A ja i tak nie miałam spakowanych koszuli i kapci. Chwyciłam sukienkę lnianą po teściowej, bo [...] leżała na wierzchu. I w niej urodziłam. (Marta)

To też może cię zainteresować:

 

Torba do szpitala: co zabrać do porodu?

Wyprawka dla noworodka: co warto kupić zanim urodzi się dziecko

Więcej o: