"Dobry fachura, wychodzi córa". Co słyszą kobiety, które spodziewają się drugiego dziecka? [WASZYM ZDANIEM]

Chłopiec czy dziewczynka? Kto czuje się upoważniony, aby komentować płeć dziecka w brzuchu? Każdy. Od teścia po przypadkową kobietę na przystanku. Co słyszą przyszłe mamy na temat płci swojego dziecka? W tym temacie niewiele się zmienia. Wciąż rządzą stereotypy.

Prawdziwy mężczyzna musi zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna. A co jeśli ma same córki? Wiadomo, babski krawiec. Kiedy rodzą się chłopcy, ludzie ze starszego pokolenia mawiają, że będzie wojna. Przyszłe mamy nie tylko znoszą trudy ciąży, ale też dzielnie wysłuchują komentarzy na temat płci swojego nienarodzonego dziecka. A słowa te bywają raniące.

Jakimi słowami ludzie komentują płeć dziecka? Zobacz galerię wyznań

Podczas gdy w pierwszej ciąży rodzina, dalsi i bliżsi znajomi dają przyszłej mamie spokój, tak w drugiej - okazuje się, że najlepiej, kiedy urodzi się dziecko określonej płci. Komentarze na temat tego, czy powinna być córka, czy syn, padają przy rodzinnym obiedzie, w pracy, podczas rozmowy z sąsiadką, a nawet od przypadkowych osób spotkanych na ulicy.

Co słyszą mamy z dużych i małych miast?

Kolejna córkaKolejna córka fot: flickr

Zapytaliśmy kilkanaście kobiet w ciąży i tych, co już urodziły dzieci, o to, czego się dowiedziały na temat płci swojego dziecka, będąc w ciąży. Wyłonił się taki oto obraz:

Sytuacja idealna jest wówczas, kiedy pierwszy rodzi się syn, a po dwóch latach córka. Mając "wymarzoną" parkę, nie ma sensu starać się o trzecie dziecko. Inaczej, jeśli ma się dzieci tej samej płci. Wówczas - jak napisała na naszym profilu na Facebooku Agnieszka -  "życzliwi" wciąż życzą kolejnej ciąży.

Mam dwie córki i teksty typu: "za trzecim razem się uda" lub "następny będzie syn" znam bardzo dobrze. A ja chciałam mieć dwie córki, ale co z tego, skoro każdy wie lepiej niż ja?

Przyszli rodzice, słysząc komentarze na temat płci dziecka, mają już swoje żartobliwe odpowiedzi. Np. jak pisze Karolina na naszym profilu na Facebooku - uwagi na temat kolejnej córki można uciąć powiedzeniem: "dobry fachura to zawsze jest córa!"

Albo, jak podpowiada Katarzyna:

Moi znajomi spodziewają się trzeciej córki. Komentarze „współczucia” kwitują tekstem: "jak jest forma na cegłę to nigdy nie wyjdzie z tego pustak"  zamykając przy okazji każdemu buzię.

Co jeszcze usłyszały inne mamy? Cytujemy najciekawsze wypowiedzi.

Dorota:

W życzeniach na Święta, urodziny i inne okazje cały czas słyszę od teściowej, że życzy mi chłopca. Nie interesuje ją, że dwie dziewczynki w zupełności mi wystarczą, że one są tak aktywne, jak nie dwoje, a pięcioro dzieci! A sama miała tylko jedno dziecko!
Mój mąż nie raz słyszał komentarze o tym, że "robi dziurawce", ale on szybko to ripostuje, że sztuką jest zrobienie dziurki w dziurce ;)

Ola:

Pierwsza ciąża z synem: Ooooo, jak super, SYN! To się mąż ucieszy! Druga ciąża, córka: Jak się ma dwoje dzieci tej samej płci to usankcjonowane jest staranie się o trzecie dziecko, żeby było jedno odmiennej. Ale jak ma się parkę, to posiadanie trójki dzieci nie ma sensu.

Natalia:

Jak byłam w ciąży z synkiem, znajomi gratulowali, że będziemy mieć parkę i na pewno będziemy z tego dumni. Ta parka jest więc popularna w społeczeństwie, powinniśmy medal chyba dostać.

Joanna:

W pierwszej ciąży z córką słyszałam, że najważniejsze, aby było zdrowe. W drugiej ciąży mało kto mówił o zdrowiu, wkoło tylko słyszałam: "no to teraz niech się tylko chłopak urodzi".

Joanna:

 Znajomy ma cztery córki, ogromnie je kocha, ale już kolejny raz nie zamierza "ryzykować". Kupił sobie psa i teraz w rodzinie jest dwóch samców.

Czego jeszcze muszą wysłuchać rodzice na temat płci swojego dziecka? Czytaj więcej>>>

Powinno cię również zainteresować: Jak zaplanować płeć dziecka?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Więcej o: