"Masz za mały brzuch". Przez całą ciążę żyła w strachu czy jej dziecko urodzi się zdrowe

Duży ciążowy brzuch może przysparzać kłopotów - trudniej się z nim poruszać, a wykonywanie prostych czynności staje się prawdziwym wyczynem. Zbyt mały brzuch może z kolei przysporzyć wielu poważnych zmartwień... Przekonała się o tym pewna przyszła mama.

Przyszłe mamy lubią chwalić się swoimi brzuszkami. Zwłaszcza te, którym niedużo w ciąży przybyło. Problem pojawia się jednak, kiedy brzuch wydaje się zbyt mały. Czy dziecko z takiej ciąży ma szansę urodzić się zdrowe? Podobne wątpliwości dręczyły Daegan Coyne z Gold Coast.

Mama-kulturystka

Ciało Deagan, 30-letniej kulturystki, zawsze było bardzo wyrzeźbione, dlatego dziewczyna, dowiedziawszy się o ciąży, z niecierpliwością oczekiwała na zaokrąglenie się brzuszka. Po kilku tygodniach mocno odczuwalną dla przyszłej matki dolegliwością stały się opuchnięte nogi. Kobieta nie poddawała się i nie zmieniała swoich nawyków sprzed ciąży - dalej była bardzo aktywna fizycznie. Szczęśliwa z powodu stanu, w jakim się znajdowała, Deagan dokumentowała ciążę na zdjęciach, które zamieszczała na Instagramie.

Cień niepokoju

Obok komentarzy chwalących świetny wygląd dziewczyny, pojawiły się także wypowiedzi internautów, którzy zastanawiali się nad tym, czy ciąża objawiająca się tak małym brzuchem rozwija się prawidłowo. Znajomi kulturystki również zwrócili uwagę na niewielkie zmiany w jej ciele:

Miałam przyjaciółki w ciąży, którym mówiono, że są "zbyt duże", innym, że "zbyt umięśnione", a mnie mówiono: "masz za mały brzuch'

Deagan zaczęła bać się o zdrowie dziecka, mimo że lekarze zapewniali ją, że rozmiar jej brzucha w zasadzie plasuje się powyżej średniej. 

W przepisowym czasie 30-latka urodziła zdrową córeczkę. Mała Harlyn ważyła prawie 3 kilogramy i mierzyła 51 centymetrów.

Po porodzie Deagan zdecydowała się zabrać głos w sprawie odpowiednich rozmiarów ciążowego brzucha. Stwierdziła, że ten idealny tak naprawdę nie istnieje. Skomentowała również reakcje internautów na jej ciążowe zdjęcia:

Wiem, że ci wszyscy ludzie nie mieli zamiaru mnie zranić czy zasmucić, ale my wszystkie mamy dość martwienia się tym, jak to będzie być świeżo upieczoną mamą... Odpuśćcie sobie zamartwianie się tym, czy wasz brzuch ma "odpowiedni" rozmiar

Kulturystka nie uważa również, że kobiety zawsze powinny brać za wzór instagramowe matki:

Nikt nie oczekuje, że będziesz wyglądała jak wszyscy inni na Instagramie. Myślę, że to nierealistyczne oczekiwanie

Może cię zainteresować:

Poporodowe nietrzymanie moczu dotyka połowy kobiet. Ale cierpią w ciszy, bo wstydzą się komuś powiedzieć

Pamiętnik czytelniczki: "Nie chciałam rodzić na siłę"

Więcej o: