Są nie tylko rodzicami, też partnerami w łóżku. Odważna sesja zdjęciowa rodziców trójki dzieci [ZDJĘCIA]

To nieuniknione, że po ciążach ciało kobiety się zmienia. Czy ma to wpływ na relacje damsko-męskie? Odważna sesją zdjęciowa rodziców trójki dzieci pokazuje, że piękno ma wiele twarzy!
Zobacz wideo

Najpierw urodził się syn, a po 364 dniach na świecie pojawiły się bliźniaczki. Mama dzieci, Kanadyjka Melanie Varney, po ciążowym maratonie musiała zaakceptować nową siebie. Ciało zmęczone ciążami nie szybko powraca do dawnej formy, zdarza się, że ciąże – szczególnie jedna po drugiej, w tym bliźniacza – pozostawiają trwały ślad na skórze kobiety.

Melanie urodziła bliźniaczki rok po tym jak na świecie pojawił się jej synMelanie urodziła bliźniaczki rok po tym jak na świecie pojawił się jej syn fot; archiwum prywatne/Melanie Varney

Melanie w rozmowie z popularnym serwisem Huffington Post powiedziała, że to oczywiste, że jest szczęśliwa, że dane jej było urodzić i zostać matką, ale ciąże to również wyzwanie dla kobiecości. Po porodzenie ciało nie przypomina już tego idealnego lansowanego przez kolorowe magazyny. Jest zmęczone, pośladki i uda  "zdobią" rozstępy, skóra traci dawną sprężystość, po cesarskim cięciu zostaje blizna.

JAK WYGLĄDA CIAŁO KOBIETY, KTÓRE WYDAŁO NA ŚWIAT TROJE DZIECI. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

W świecie, w którym oczekuje się od kobiety tego, że nawet po porodzie będzie szczupła i idealna, nie jest łatwo zaakceptować, że brzuch jest (i będzie) wypukły, a skóra rozciągnięta czy zwisająca.

Mieszkający w Vancouver rodzice trójki dzieci, Melanie i jej mąż Gabby Varney zdecydowali się na intymną sesję zdjęciową po to, aby pokazać, że prawdziwe uczucie nie zależy od tego jak wyglądamy.

Za obiektywem stanęła młoda fotografka Trina Cary, która na co dzień fotografuje rodziny, dzieci, kobiety w ciąży. Odważna sesja nad jeziorem miała ośmielić młodą mamę i przede wszystkim przełamać stereotyp, że ciało kobiety po porodach przestaje być „seksowne”.

Rodzice trójki dzieci w intymnej sesjiRodzice trójki dzieci w intymnej sesji fot: Trina Cary

Mama trojki dzieci pozuje z mężem nad jeziorem. Widzimy ją nagą, w bliskiej i miłosnej relacji z mężczyzną. Widzimy jej skórę, która - być może dla niektórych – nie jest już idealna. Ale widzimy też piękną, szczęśliwą w relacji z mężem kobietę.

Celem sesji nie było wcale to, aby ukryć wszelkie niedoskonałości na ciele kobiety. Photoshop nie poszedł w ruch, grafik nie wygładził skóry, nie podniósł piersi, nie zmniejszył wypukłego brzucha, nie odjął centymetrów w talii, nie usunął rozstępów na piersiach.

Rodzice trójki dzieciRodzice trójki dzieci fot: Trina Cary

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Młoda mama pozując do zdjęć nie chciała niczego zasłaniać, bo też nie musiała udawać, że jest ładniej niż w rzeczywistości. Decydując się na intymną sesję chciała zobaczyć, poznać i zaakceptować swoje nowe, już „niedoskonałe” ciało.

 - Mam nadzieję, że fotografując Melanie i jej męża udało mi się pokazać silną i piękną matkę trójki dzieci, która jest akceptowana i podziwiane przez swojego partnera. Melanie – zamiast ukrywać swoje ciało po ciążach, zamiast się go wstydzić – zdecydowała się je pokazać, pokochać i zaakceptować. Sesją nad jeziorem chcemy zachęcić inne mamy do tego, aby przestały się obwiniać za to, że straciły figurę po ciąży. Aby spojrzały na siebie przychylnym okiem, zaakceptowały nową siebie – mówi nam autorka zdjęć Trina Cary.

Rodzice trójki dzieci w obiektywnie kanadyjskiej fotografki Triny CaryRodzice trójki dzieci w obiektywnie kanadyjskiej fotografki Triny Cary fot: Trina Cary

Varney urodziła syna 11 marca 2013 roku. Rok później, dokładnie 10 marca, na świecie pojawiły się dwie córeczki. Dzisiaj dziewczynki mają ponad dwa lata, a ich mama pokazuje, że nie trzeba być perfekcyjną fizycznie, aby czuć się kochaną, spełnioną i pożądaną.

Melanie z mężemMelanie z mężem fot: Trina Cary

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Prace kanadyjskiej fotografki Triny Cary zobaczysz na: Website, Facebook, Instagram

Powinno cię też zainteresować: Pokazuje bez retuszu fizyczną stronę macierzyństwa. Mężczyznom się nie podoba [ZDJĘCIA]

Czy uważasz, że miłosna sesja zdjęciowa z udziałem kobiety po ciążach jest "seksowna"?
Więcej o: