Perfekcyjna niedoskonałość - ciała młodych matek w obiektywie [ZDJĘCIA]

Fotografka Neely Coeur Fox sfotografowała ciała kobiet po ciąży. Projekt o nazwie "Perfekcyjna niedoskonałość" po raz kolejny pokazuje, że definicji kobiecego piękna jest wiele. Zgodzicie się?

16 pięknych niedoskonałych

Fotografka Neely Coeur Fox wie  jak ciężko jest pogodzić się z tym, że ciało po ciąży się zmienia. Amerykanka urodziła dziecko i długo uczyła się akceptacji nowej siebie. W pokochaniu swojego "nowego" ciała po porodzie pomogły jej autoportrety. Potem zrodził się pomysł aby do sesji zdjęciowej pokazującej kobiece ciało po dziecku zaprosić inne mamy.

Seria zdjęć zatytułowana przez autorkę "Perfect Imperfections” (pol. perfekcyjna niedoskonałość) powstała na początku tego roku.  W projekcie fotograficznym wzięło udział 16 młodych mam. Co powiedziały po tym, jak zobaczyły efekt końcowy sesji?

Rechel: zobaczyłam pewną siebie matkę

Perfect ImperfectionsPerfect Imperfections fot. Neely Ker Fox

Rechel po zakończeniu projektu, przyznała, że nie oczekiwała tak wspaniałych efektów.  - Patrząc na niektóre zdjęcia, widzę więcej piękna niż spodziewałam się zobaczyć. Kiedy oglądałam swoje zdjęcia, zobaczyłam pewną siebie matkę, a przede wszystkim kochającą ją córkę. Ta miłość jest niesamowita. To najsilniejsza rzecz na świecie. Nasze uśmiechy na tych zdjęciach, mówią więcej niż słowa.

Ashley: mam cudowne dziecko i wspaniałego partnera

Perfect ImperfectionsPerfect Imperfections fot: Neely Coeur Fox

Ashley, przyznaje, że liczyła na szybki powrót do formy, po urodzeniu dziecka. Teraz, kiedy cieszy się macierzyństwem, nie martwi się jednak niedoskonałościami. Ważniejsze są zupełnie inne rzeczy.

 - Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, byłam pewna, że po urodzeniu dziecka, nie będę miała żadnych problemów z powrotem do formy. Myliłam się. I okazuje się, że zupełnie mi to nie przeszkadza. Żyję pełną życia. Mam cudowne dziecko, przepełnia mnie miłość. Mam także wspaniałego partnera, który mnie wspiera i otacza opieką - czytamy na blogu "design you trust".

Casey: chciałabym aby moje zdjęcia przekonały do macierzyństwa

Perfect ImperfectionsPerfect Imperfections fot. Neely Coeur Fox

Mama dwójki dzieci żywi nadzieję, że projekty podobne do tego, przekonają kobiety do macierzyństwa.

 - Największą dumę czułabym, gdyby obejrzenie tych fotografii, przekonało nie do końca zdecydowaną kobietę do macierzyństwa”.

Projekt „Perfect Imperfections” jest kolejnym tego typu artystycznym przedsięwzięciem. Kilka lat temu w podobny sposób Jade Beall  jako pierwsza oswajała nas z prawdziwym widokiem ciała po ciąży. Fotografowała kobiety (akcja „Piękne ciało”), a w wywiadach nawoływała: "dość promowanemu w mediach obrazowi pociążowego ciała, pokażmy jak wyglądamy naprawdę”.

                                              Zobacz galerię zdjęć

Więcej o: