Niezwykłe ciążowe przypadki - te historie czytaliście najchętniej w 2016 roku [TOP 10]

Choć każda ciąża jest wyjątkowa, niektóre przyciągają szczególną uwagę ludzi. Nic dziwnego - wśród nich są takie, które zdarzają się raz na 100 tysięcy przypadków. Oto 10 zadziwiających ciąż, które przykuły Waszą (i naszą) uwagę w 2016 roku.

Niezwykłe ciążowe przypadki - te historie czytaliście najchętniej w 2016 roku [TOP 10]

Choć każda ciąża jest wyjątkowa, niektóre przyciągają szczególną uwagę ludzi. Nic dziwnego - wśród nich są takie, które zdarzają się raz na 100 tysięcy przypadków. Oto 10 zadziwiających ciąż, które przykuły Waszą (i naszą) uwagę w 2016 roku.

1. Ekspresowa ciąża

Mała Wiktoriafot: archiwum prywatne

Mama małej Wiktorii była w ciąży tylko przez 23 tygodnie, a mimo to urodziła zupełnie zdrową dziewczynkę. To bardzo krótko, bo "do 22. tygodnia ciąży, jeśli następuje wcześniejsze rozwiązanie, lekarze traktują je jak poronienie". Mama maleństwa wspomina w wywiadzie z nami pierwsze wrażenie po ujrzeniu dziecka: "Pomyślałam, że jest taka maleńka, że ja się jej boję". Myśl pani Aleksandry wcale nie była dziwna, biorąc pod uwagę, że tuż po urodzeniu Wiktoria ważyła tyle, co pół paczki cukru.

Rodzice trójki dzieci Rodzice trójki dzieci fot: Trina Cary

Ciąża zmieniająca

Odważna sesja zdjęciowa rodziców trójki dzieci była prawdziwą inspiracją dla świeżo upieczonych mam. Melanie, której ciało po dwóch ciążach (porody trójki dzieci dzielił tylko rok i kilkanaście dni) bardzo się zmieniło, postanowiła zaakceptować swój nowy wygląd i pokazać, że nawet z rozstępami i obwisłym brzuszkiem może być kobieca i seksowna dla swojego męża. Państwo Varney udowodnili, że oprócz bycia rodzicami - potrafią wciąż być dla siebie kochankami. Te zdjęcia warto zobaczyć jeszcze raz.

Państwo Hill z dziećmi Państwo Hill z dziećmi Brisbane Birth Photography | Selena Rollason/Youtube.com

Ciąża... w ciąży

Wydawałoby się, że ciężarne kobiety mogą sobie pozwolić na sypialniane igraszki z partnerami bez obaw o to, że ich rodzina dodatkowo się powiększy. Ta historia pokazała, że nie zawsze! I choć takie przypadki są niezwykle rzadkie, to jednak się zdarzają. U Kate Hill (Kobieta zaszła w ciążę... będąc w ciąży. Na świecie odnotowano tylko 10 takich przypadków) wystąpiła owulacja, kiedy kobieta już była w ciąży. Jej córki przyszły na świat tego samego dnia, choć de facto jest między nimi 10 dni różnicy.

Przespała poród własnego dziecka Przespała poród własnego dziecka Barcroft TV/Youtube.com, kolaż: Gazeta.pl

Ciąża przespana

Ta historia była jak baśń o śpiącej królewnie. I to dosłownie. Przyszłe mamy obawiają się porodu i towarzyszącego mu bólu, więc to, że jakaś kobieta mogłaby go przespać, jest niewyobrażalne. Niewyobrażalne, ale możliwe, zwłaszcza wtedy, kiedy rzeczona mama cierpi na syndrom śpiącej królewny. Poza porodem Jody, bo tak nazywa się bohaterka artykułu Przespała poród własnego dziecka. Niemożliwe? To wina rzadkiego schorzenia, przespała też pierwsze tygodnie życia dziecka. Kiedy odzyskała świadomość, była w szoku, bo nie pamiętała ani jednej chwili z porodu.

Margaret z dzieckiem Margaret z dzieckiem Margaret Hawkins Boemer/Facebook.com

Jedna ciąża, dwa porody

Ta dziewczynka urodziła się dwa razy. Jak to możliwe? Przyczynił się do tego guz - potworniak, który pojawił się u płodu w okolicach krzyża. Dla matki wiadomość o nowotworze była drugą złą informacją w trakcie ciąży. Wcześniej dowiedziała się, że urodzi bliźnięta, ale przed rozpoczęciem drugiego trymestru straciła jedno z nich. Historia doczekała się jednak szczęśliwego zakończenia.

Kimi Maxwell Kimi Maxwell Nikki Fisher Holmes, Memories Set On Stone - Stone Gifts & Memorials/Facebook.com

Ciąża z mastektomią w tle

W 2016 roku zachwyciła nas też historia niezwykle silnej psychicznie mamy, która po mastektomii przeprowadzonej w trakcie trwania ciąży zrobiła sobie inspirujące zdjęcie. Choć operacja była ryzykowna, Kimi zdecydowała się na nią, ponieważ nowotwór zagrażał życiu nie tylko jej, lecz także dziecka. Odważna fotografia miała jeszcze jeden cel - szerzyć wiedzę o nowotworze piersi.

Blogerka podzieliła się zdjęciem z porodówki Blogerka podzieliła się zdjęciem z porodówki Iryna_Rasko/iStock.com, SuperStyler/Facebook.com, kolaż: Gazeta.pl

Ciąża z publicznym rozwiązaniem

"Dlaczego w tych czasach tak wiele jest na pokaz?" zastanawiali się w 2016 roku internauci, patrząc na zdjęcie blogerki zrobione dosłownie sekundy po urodzeniu dziecka. Jej rozchylone gołe uda i dziecko z nieodciętą jeszcze pępowiną, nieobmyte z krwi - zrobiły na Was duże wrażenie. Bardzo wiele osób skrytykowało odważną blogerkę, ale znaleźli się też fani jej zdjęcia. W której grupie byliście?

Państwo Burstow z córkami Państwo Burstow z córkami Źródło: itstwinsagain / Facebook.com

Ta jedna na... 100 tysięcy

Państwo Burstow byli rodzicami bliźniąt jednojajowych. Kiedy Simone zaszła w drugą ciążę, razem z mężem śmiali się, jak niezwykła byłaby sytuacja, gdyby znowu urodziły im się bliźnięta jednojajowe. Małżeństwo nie spodziewało się, że to, z czego żartowało, okaże się prawdą. Jak mąż Simone zareagował na tę wiadomość? Dowiecie się tego z artykułu "Mąż był w szoku, kiedy się dowiedział". Nic dziwnego, taka ciąża zdarza się raz na 100 tysięcy.

O ciąży dowiedziała się tuż przed porodem O ciąży dowiedziała się tuż przed porodem Fot. screen facebook.com/michael.jaegers.1

Ciąża z zaskoczenia

O tym, że jest w ciąży, Stephanie dowiedziała się... pół godziny przed porodem. Kiedy trafiła do szpitala z powodu ostrych bóli, była przekonana, że to atak kamicy nerkowej. Nie mogła uwierzyć w prawdziwą diagnozę, ponieważ przez całe 8 miesięcy ciąży normalnie miesiączkowała.

Jej brzuch wyglądał inaczej po treningu siłowym Jej brzuch wyglądał inaczej po treningu siłowym bethyg27/Instagram.com, Tatomm/iStock.com, kolaż: Gazeta.pl

Ciąża wyćwiczona

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby brzuch ciężarnej, gdyby  intensywnie uprawiała sport w trakcie ciąży? Bethany postanowiła to sprawdzić i odkryła, że nie tylko stopień aktywności ma znaczenie, lecz także jej rodzaj. O ile trening kardio nie zmienił zbytnio wyglądu brzucha młodej mamy, o tyle ćwiczenia z ciężarkami dały widoczne gołym okiem efekty. Czy były jakieś różnice, jeśli chodzi o sam poród? Więcej o Bethany i jej obserwacjach w artykule Jej brzuch wyglądał zupełnie inaczej w trakcie drugiej ciąży. To efekt treningu z ciężarkami.

Więcej o: