1. I trymestr ciąży

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
 2. II trymestr ciąży

  1. 15
  2. 16
  3. 17
  4. 18
  5. 19
  6. 20
  7. 21
  8. 22
  9. 23
  10. 24
  11. 25
  12. 26
  13. 27
 3. III trymestr ciąży

  1. 28
  2. 29
  3. 30
  4. 31
  5. 32
  6. 33
  7. 34
  8. 35
  9. 36
  10. 37
  11. 38
  12. 39
  13. 40
 4. I rok życia

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka

Ginekologia estetyczna po porodzie

Nietrzymanie moczu i dyskomfort przy współżyciu to problemy, które mogą pojawić się po porodzie drogami natury. Można im jednak zaradzić.
Temat porodu pojawia się w rozmowach dość często. Wspomina się go zazwyczaj chętnie i mówi o nim bez skrępowania, nie tylko z przyjaciółkami. Okazuje się jednak, że nawet w rozmowie z nimi są kwestie, których się nie porusza. Należą do nich dolegliwości poporodowe w strefach intymnych. Tymczasem w medycynie te problemy już dawno przestały być tematem tabu.

Kontuzje przy porodzie

Poród to ogromny wysiłek fizyczny dla organizmu. Ciało kobiety jest wprawdzie przystosowane do rodzenia dzieci, jednak w czasie porodu drogami natury może dojść do nadmiernego naciągnięcia pochwy i krocza. W wielu wypadkach nadwerężone mięśnie dochodzą do formy w kilka tygodni po porodzie. Bywa jednak i tak, że trzeba nad nimi trochę popracować. Lekkie urazy daje się "leczyć" fizjoterapią, czyli wykonując ćwiczenia mięśni dna miednicy, tak zwane ćwiczenia Kegla. Poważniejsze, które powodują problemy z nietrzymaniem moczu, nadmierne wysuszenie śluzówki, wiotkość tkanek lub nadmierne rozciągnięcie pochwy, co stwarza dyskomfort w czasie współżycia, warto skonsultować ze specjalistą - położnikiem lub ginekologiem estetycznym.

Laser w odwodzie

Ginekologia estetyczna to szybko rozwijająca się gałąź medycyny. Powstają specjalistyczne kliniki, w których przeprowadza się chirurgiczną korektę miejsc intymnych, takich jak plastyka pochwy (waginoplastyka) czy krocza (perineoplastyka). W wielu przypadkach można jednak skorzystać z mniej inwazyjnych sposobów leczenia z użyciem lasera. Ginekolodzy estetyczni podkreślają, że laseroterapia nie wiąże się z większym ryzykiem, pod warunkiem wyboru dobrego specjalisty (laser w rękach niedoświadczonego lekarza może spowodować poparzenia miejsc intymnych). Laserem leczy się najczęściej dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu, stosuje się go do zwężania pochwy, poprawy napięcia i nawilżenia tkanek, a także usuwania zrostów po zszyciu krocza. Zabiegi laserowe trwają najczęściej krótko i nie wymagają hospitalizacji. Podczas leczenia niektórych dolegliwości, na przykład wysiłkowego nietrzymania moczu albo usuwania blizn poporodowych, zabieg trzeba kilkakrotnie powtarzać.

Bez tabu

Nie ma czego się wstydzić. W tym są zgodne kobiety, które przeszły zabiegi ginekologii estetycznej. Na forach poświęconych temu tematowi dyskutują bez skrępowania o dolegliwościach poporodowych: poszerzonej pochwie, wyschniętej śluzówce, nietrzymaniu moczu, i wynikających z nich kłopotach we współżyciu. Wymieniają też doświadczenia z przebytych zabiegów.

Z własnej kieszeni

Zabiegi kosmetoginekologii wykonują wyłącznie prywatne kliniki. Trzeba się zatem liczyć z wydatkiem z własnej kieszeni. I to dość sporym. W zależności od metody leczenia i liczby zabiegów są to koszty od 2 tys. do 6 tys. zł. Waginoplastyka kosztuje około 4 tys. zł, a jeden zabieg laserowy około 2 tys. zł. Konsultacja jest często bezpłatna.

Waginoplastyka

To zabieg skierowany do kobiet, u których w wyniku porodu naturalnego doszło do pęknięcia, rozciągnięcia pochwy albo krocza, a także u których w wyniku innych czynników nastąpiło rozciągnięcie lub obniżenie pochwy. Waginoplastykę wykonuje się nie tylko z powodów estetycznych, lecz również ze względu na dyskomfort fizyczny, który pacjentka może odczuwać na co dzień. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub w znieczuleniu ogólnym.

Smartxtide Mona Lisa Touch Laser

Zabieg obkurczania pochwy przy użyciu lasera. Poprawia napięcie tkanek, ukrwienie pochwy oraz jej nawilżenie i elastyczność. Stosuje się go, gdy obniżenie napięcia tkanek i rozluźnienie pochwy są spowodowane porodami mnogimi oraz wielokrotnymi obrażeniami okołoporodowymi, menopauzą i wrodzonymi zmianami tkanki łącznej.

Mamy polecają

(.) po porodzie miałam zabieg laserowy obkurczania pochwy (.) Jestem bardzo zadowolona z efektu. Dzięki temu zabiegowi znów dobrze się czuję we własnej skórze!

(...)Na nietrzymanie moczu ćwiczenia i tabletki nie zawsze działają. Lepiej zrobić zabieg, niż nie móc wychodzić z domu.

Mam znajomą, która miała zabieg laserowy obkurczania pochwy (.). Wyszła z dołka, teraz zastanawia się nad kolejnym dzieckiem, a wcześniej nawet nie chciała o tym słyszeć (...).

(.) po porodzie i nacięciu kontakt intymny już nie był taki sam, dobrze, że teraz można coś z tym zrobić, ja się poddałam zabiegowi laserowemu obkurczania pochwy (.). Długo się zastanawiałam, czy to dobry pomysł, ale jestem młoda i chciałam mieć satysfakcję ze współżycia, a nie ciągle się wykręcać bólem głowy(...).

*Profesor dr hab. n. med. Artur Jakimiuk, specjalista ginekologii estetycznej kliniki La Perla, kierownik Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, Kierownik Zakładu Zdrowia Prokreacyjnego Instytut Matki i Dziecka.

Doktor Jacek Skórczewski, specjalista ginekolog-położnik, pracuje w Klinice Bieńkowscy Esteticmed.pl w Bydgoszczy.

Więcej o:
Komentarze (13)
Ginekologia estetyczna po porodzie
Zaloguj się
 • Sylwia Ścibior

  Oceniono 1 raz 1

  Julia całkowicie się z Tobą zgadzam gabinet Moja Estetyka na Litewskiej jest jednym z najlepszych na Podkarpaciu :) mezoterapię wykonują naprawdę dobrze

 • Julia Czerkawska

  Oceniono 1 raz 1

  No takie zabiegi ginekologii estetycznej są coraz częstsze. Większą wagę się przywiązuje do doznań seksualnych. U nas w Rzeszowie do kliniki Moja estetyka się zapisują na różne zabiegi od liftingu krocza po labioplastykę.

 • kala

  Oceniono 1 raz 1

  Po porodzie też musiałam iść po pomoc bo miałam po pęknięciach straszne zrosty :( Przy okazji obkurczanie pochwy . Teraz jest o niebo lepiej, efekty są super a wszystko robiłam w Elite.

 • Kasia Rydz

  0

  Mnie dokuczała po porodzie na szczęście tylko straszna suchość pochwy i ból po kazdym stosunku straszny. Bałam sie że tak już zostanie i też bede się musiała poddac jakiemuś zabiegowi, powiem Wam że tragedie przechodziłam.. na szczęscie zapytałam lekarza. Doradził fajne globulki i o dziwo wszystko jak ręką odjął , może i któraś z was cos takiego potrzebuje Globulki MUCOVAGIN - teraz tylko żel stosuje i jest świetnie!!!

 • Eliza Milewczyk

  0

  U nas poród ciężki był niestety, mimo, że nic na taki nie wskazywało i wszystko miałam dosłownie rozcharatane. Ale poszłam po rozum do głowy i zamiast się ukrywać za stosami ciuchów zgłosiłam się do kliniki efecta w częstochowie. Choć nie bez obaw, ale koleżanka mnie zaciągnęła i nie żałuję. Wszystko zrobione laserem, bezproblemowo. Najlepsze oczywiście efekty końcowe ale mocno na pochwałe zasługuje również atmosfera, gdzie personel uprzejmie odpowiada na pytania i wychodzi z inicjatywą pomocy. Myśląlam, że będę uciekać z krzykiem a stało się wręcz przeciwnie :)

 • ewelka2222223

  0

  Wiele kobiet ma problem w strefie intymnej w tym i ja dlatego zdecydowałam się na zabieg waginoplastyki. Teraz czuję się o wiele lepiej ze sobą. Sama świadomość, że jest ze mną wszystko w porządku daje mi wiele pewności siebie jako kobiecie. Po porodzie często zapominamy o sobie, o swoich potrzebach również w sferze seksu. Zabieg wykonałam w Bellisanie przy al. Wilanowskiej w Warszawie i szczerze polecam. Chociaż jestem z Krakowa opłacało się wybrać do stolicy. Pozdrawiam.

 • Aneta Krupa Kuzera

  0

  Powiem Wam szczerze, że sama bardzo cieszę się z tego, iż mamy dzisiaj dostęp do zabiegów w takich miejscach jak chociażby Serafin Clinic serafinclinic.pl . Dzięki niem bowiem każda kobieta, bez względu na to, czy przeszła ciężki poród, czy też która cierpi na nietrzymanie moczu, może na nowo cieszyć życiem także tym erotycznym.

 • izzie90

  0

  Mysle, ze takie zabiegi to juz powinny byc u nas na porządku dziennym. Sama sie na taki zdecydowalam po porodzie, bo czulam, ze jestem mega luźna, a na seks nawet i mąz przestal miec ochote. wiec podjelam radykalne kroki- konsultacja u lekarza ( w medicover) a potem zabieg ;) mozna? mozna ;) jestem po- czuje sie super, mąz tez zadowolony ;)

 • lika25

  0

  Po porodzie i ciąży niestety pozostało wiele zmian w moim ciele i wyglądzie, niestety także w miejscach intymnych. Długo zastanawiałam się jak sobie z tym poradzić to dla mnie krępujące. Pomoc znalazłam w Invimedzie w Poznaniu, od niedawna mają świetnych specjalistów, zabiegi z zakresu ginekologi estetycznej i bardzo mi pomogli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX