Imiona dla dzieci

Imiona dziewczynek
Imiona chłopców

Magdalena

imię Magdalena pochodzi z języka hebrajskiego. Oznacza osobę pochodząca z Magdali, miasta położonego nad jeziorem Genezaret w Palestynie. W Polsce imię to znane jest od XIII w. Od lat należy do najpopularniejszych imion. Noszą je teraz 395 184 Polki (w 2001 r. - 398 168).

Według astrologów Magdaleny kierują się głosem serca, są wrażliwe, zdolne do poświęceń i wielkich namiętności. Jednocześnie nie ulegają złudzeniom i są obdarzone życiowym sprytem. Lubią prowadzić życie na wysokich obrotach.
Imię Magdalena jest najbardziej odpowiednie dla osób urodzonych pod znakiem Skorpiona.

Na Marię Magdalenę pogoda - pszczółek wygoda,a jak słota - to lichota.
Gdy Magdalena deszczem zaczyna, to zwykle deszcz dłużej trzyma.


Znane osoby noszące to imię

Święta Maria Magdalena
- patronka zakonów kobiecych, Prowansji, Sycylii, Neapolu, kobiet, kobiet szczerze pokutujących, osób kuszonych, uczniów i studentów, więźniów, fryzjerów, ogrodników, właścicieli winnic i sprzedawców wina, ołowników, bednarzy, tkaczy, rękawiczników, producentów pudru i perfum, dzieci, które mają trudności z chodzeniem. wzywana jest także w wypadku choroby oczu, niepogody, zarobaczenia. Według Ewangelii św. Łukasza była jedną z kobiet należących do grona uczniów Jezusa, który uwolnił ją od złych duchów. Była obecna podczas ukrzyżowania i śmierci Jezusa. Maria Magdalena była pierwszą osobą, której Jezus ukazał się po zmartwychwstaniu.
Powszechne utożsamianie jej w literaturze i sztuce z nawróconą jawnogrzesznicą okazało się pozbawione podstaw. W ikonografii nastąpiło pomieszanie wątków dotyczących Marii Magdaleny z Marią z Betanii, siostrą Łazarza, oraz skruszoną grzesznicą. Często przedstawiana jest w długiej szacie z nakrytą głową; w bogatym książęcym wschodnim stroju lub jako pokutnica, której ciało osłaniają długie włosy, w malarstwie barokowym ukazywana bez odzieży lub półnago.
Wspomnienie Marii Magdaleny obchodzone jest 22 lipca.

Święta Magdalena Zofia Barat (1779-1865) - założycielka zgromadzenia Sióstr Najświętszego Serca Jezusowego. Uważała, że kobiety powinny być kształcone, by wywierać pozytywny wpływ na społeczeństwo. Jej zgromadzenie zakładało szkoły i pensjonaty dla dzieci ze wszystkich warstw społecznych, kształciło nauczycielki i prowadziło rekolekcje dla kobiet. W ikonografii Magdalena Zofia Barat przedstawiana jest w czarnym habicie zakonnym i w kryzowanym czepcu z welonem.
Jej wspomnienie obchodzone jest 25 maja.

13 V; 25 V; 27 V; 29 V; 1 VI; 13 VI; 27 VI; 16 VII; 17 VII; 22 VII

Najpopularniejsze imiona dziewczynek

Najpopularniejsze imiona chłopców

Imiona dla dzieci i ich znaczenie

Copyright © Agora SA