Imiona dla dzieci

Imiona dziewczynek
Imiona chłopców

KarolinaPochodzenie i znaczenie imienia

Imię Karolina do Polski dotarło prawdopodobnie w XIX w. z języka francuskiego lub włoskiego. Jest odpowiednikiem męskiego imienia Karol o etymologii germańskiej i oznacza osobę ukochaną, a także bohaterkę. Imię Karolina nosi teraz 255 497 Polek (w 2001 r. - 243 906). Według astrologów Karoliny najlepiej się czują, gdy wszystko wokół nich jest dobrze zorganizowane i poukładane. Dużą wagę przywiązują do tradycji, pochodzenia i spraw materialnych. Imię to jest najbardziej odpowiednie dla osób urodzonych pod znakiem Skorpiona.

Znane osoby noszące to imię

Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914) - dziewica, męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc. Była prostą wiejską dziewczyną spod Tarnowa. Na początku I wojny światowej zginęła z rąk żołnierza rosyjskiego, broniąc się przed gwałtem. Jej pogrzeb przerodził się w wielką manifestację okolicznej ludności, która otoczyła ją kultem męczennicy. W 1987 r. została beatyfikowana przez Jana Pawła II. W ikonografii przedstawiana jest z palmą w ręku. Jej wspomnienie obchodzone jest 18 listopada.
Carolyn Murphy - amerykańska supermodelka. Od 2001 r. jest twarzą koncernu kosmetycznego Estée Lauder. Została modelką roku 1998, pojawiała się na okładkach takich magazynów, jak "Vogue" czy "Harper's Bazaar". W 2007 r. z rocznym przychodem szacowanym na 5 mln dolarów znalazła się na szóstym miejscu listy najlepiej zarabiających topmodelek magazynu "Forbes". W 2002 r. pozowała do kalendarza "Playboya".
Charlize Theron - amerykańska aktorka i modelka urodzona w Afryce Południowej. Znana z ról m.in. w: "Adwokacie diabła" (1997), "Celebrity" (1998), "Wbrew regułom" (1999), "Klątwie skorpiona" (2001) czy "Słodkim listopadzie" (2001). Za rolę seryjnej morderczyni w dramacie "Monster" w 2004 r. została uhonorowana Oscarem dla najlepszej aktorki oraz Złotym Globem w tej samej kategorii. Jest także laureatką Nagrody im. Krzysztofa Kieślowskiego, którą otrzymała podczas festiwalu Camerimage w Łodzi w 2004 r. Rok później otrzymała własną gwiazdę na hollywoodzkiej Alei Sław w Los Angeles. ?"The Hollywood Reporter's" umieścił ją na 7. miejscu listy najlepiej opłacanych hollywoodzkich aktorek, za Nicole Kidman i Halle Berry. W 2007 r. zajęła pierwsze miejsce w rankingu najseksowniejszych żyjących kobiet magazynu "Esquire". Jest twarzą perfum J'adore Diora oraz zegarków Raymond Weil. Prywatnie jest związana z irlandzkim aktorem Stuartem Townsendem.

Inne formy tego imienia

ang. Caroline, Carolyn, Carol, Carola, Charlotte, franc. Charlotte, Caroline, hiszp. Carlota, Karolina

9 V; 1 VII; 5 VII; 17 VII; 18 VII; 4 XI; 18 XI

Najpopularniejsze imiona dziewczynek

Najpopularniejsze imiona chłopców

Imiona dla dzieci i ich znaczenie

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.