Imiona dla dzieci

Imiona dziewczynek
Imiona chłopców

Zbigniew

Pochodzenie i znaczenie imienia

Zbigniew jest imieniem pochodzenia słowiańskiego, utworzonym ze słów zby, czyli zbyć, pozbyć się, oraz gniew. W Polsce używane jest od XI w., dziś wciąż należy do najpopularniejszych imion męskich. Nosi je 326 552 Polaków (w 2001 r. - 396 090). Według astrologów Zbigniewowie są rzutcy i przedsiębiorczy. Szybko podejmują decyzje, lubią ryzyko i współzawodnictwo. Są przy tym bardzo towarzyscy, lubią być podziwiani. Imię to jest najbardziej odpowiednie dla osób urodzonych pod znakiem Barana.

Znane osoby noszące to imię

Zbigniew Boniek znany piłkarz - należy do grona stu najlepszych piłkarzy w historii światowej piłki nożnej rankingu FIFA, były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (od 2012 r.). Występował w finałach mistrzostw świata w piłce nożnej - w Argentynie w 1978 roku, w Hiszpanii w 1982 roku i Meksyku w 1986 roku.

Zbigniew Wodecki piosenkarz, instrumentalista, z jego głosem kojarzymy czołówkę bajki "Pszczółka Maja". Znany jest także z takich przebojów jak "Chałupy welcome to" i "Z tobą chcę oglądać świat".

Zbigniew Zamachowski - polski aktor, wystąpił w wielu produkcjach, m.in. w "Sztuce kochania", "Zawróconym", "Pułkowniku Kwiatkowskim".

17 II; 17 III; 1 IV; 10 X

Najpopularniejsze imiona dziewczynek

Najpopularniejsze imiona chłopców

Imiona dla dzieci i ich znaczenie

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.