Chociaż nie oglądałeś ich od lat, piosenki z tych bajek na pewno pamiętasz

Wystarczy jedno słowo, wypowiedziane przez kogoś przez przypadek hasło, aby w głowie rozbrzmiała piosenka - a myślałeś, że dawno o niej zapomniałeś. Tak niewiele trzeba, aby przenieść się do krainy dzieciństwa.

Mnie i moich rówieśników przed telewizor ściągnąć mogło niewiele, woleliśmy spędzać czas na podwórku - robiąc bazy, wymyślając nowe rewolucje na trzepaku czy wymieniając się różnymi rzeczami. Blok "Walt Disney przedstawia" był czymś, co oglądaliśmy wszyscy. Najlepsze dobranocki były właśnie w niedzielę, gdy pokazywano bajki ze studia Disneya. Nie zdawałam sobie sprawy, jak wiele z nich zostało w mojej głowie. Pełnometrażowe filmy oglądałam tyle razy, że mogłabym zostać suflerem Simby, Kopciuszka czy Belli. Jak się okazało, pamiętam o wiele więcej.

Kacze opowieści w Disney Channel od 9 kwietnia

Przypadek sprawił, że zobaczyłam zwiastun nowego serialu Disney Channel - "Kacze opowieści". Napisałam "nowego", bo te odcinki powstały całkiem niedawno, ale "Kacze opowieści" i ich bohaterów (Sknerusa McKwacza, Donalda, Hyzia, Dyzia, Zyzia i spółkę) na pewno znacie. Pierwsze dźwięki sprawiły, że przez cały dzień towarzyszyła mi tytułowa piosenka, a "kaczki uuu" jeszcze długo nie chciały wyjść mi z głowy. Chociaż "Kacze opowieści" ostatnio oglądałam sto lat temu i niewiele pamiętam z fabuły, piosenka została ze mną. I nie tylko ze mną - wspólnie ze znajomymi odkryliśmy, że (czasem wspólnymi siłami) doskonale pamiętamy piosenki z bajek Disneya. I nie chodzi tu o te z pełnometrażowych animacji - bo te oglądamy z naszymi (!) dziećmi, więc jesteśmy w miarę na bieżąco. Wciąż pamiętamy słowa piosenek z czołówek bajek, które ostatni raz oglądaliśmy… jakieś dwadzieścia lat temu.

Kacze opowieści - siostrzeńcy Kaczora DonaldaKacze opowieści - siostrzeńcy Kaczora Donalda materiały partnera

"Abra kadabra to czary i magia" - na pewno już wiecie, co powinno być dalej. W końcu "Gumisie" to jedna z "ulubieńszych" bajek. Pamiętam, że kiedyś śpiewaliśmy ją trochę po swojemu, nie do końca wiedzieliśmy, co dostarcza złych pokus. A pamiętacie Chipa i Dale’a? "Chip, Chip, Chip, Chip i Dale pomoc niosą, Chip, Chip Chip, Chip i Dale dniem i nocą" - ten fragment przypomnieliśmy sobie bez problemu, gorzej było z początkiem. Ale, gdy ktoś zaczął, nie było już odwrotu, okazało się, że pamiętamy o wiele więcej, niż wers z refrenu. A wy? Podpowiem tylko "Gdy cię, skrycie, z gagatkiem zetknie los…". "Już pora wstać, wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów" - na pewno już wiecie, że naszym towarzyszem będzie Kubuś Puchatek. Chociaż pojawiają się nowe wersje tej bajki, słowa z czołówki tej, którą oglądaliśmy w dzieciństwie znamy o wiele lepiej, niż te współczesne. Okazało się, że najmniej pamiętamy utwory, które towarzyszyły przygodom Myszki Miki i Goofy’ego, ale gdy ich posłuchaliśmy, po chwili teksty były już w naszych głowach. Wystarczyło tylko otworzyć kilka szufladek.

Kacze opowieści w Disney ChannelKacze opowieści w Disney Channel materiały partnera

Jestem ciekawa, czy moje dzieci za te kilkanaście lat też będą potrafiły odtworzyć słowa piosenek z bajek, które teraz oglądają. Dla mnie i moich znajomych ta rozśpiewana sesja była fajnym powrotem do tego, co było kiedyś - gdy mieliśmy mniej zmartwień, wszystko wydawało się łatwiejsze. Te kilka utworów sprawiło, że znów poczuliśmy się jak dawniej, a nasze dzieci… cóż, na początku dziwnie patrzyły na rodziców, ale i im szybko udzielił się nasz nastrój.

Jeśli i wy macie ochotę przypomnieć sobie piosenki z dzieciństwa, polecam rozśpiewany seans ze znajomymi. Zaczynamy od "Kaczych opowieści"! Premierowe odcinki nowego serialu od poniedziałku do piątku o 18:30 tylko w Disney Channel.

Kacze opowieści - premiera nowych odcinków w Disney ChannelKacze opowieści - premiera nowych odcinków w Disney Channel materiały partnera

Teledysk do "Kaczych opowieści" zobaczysz TU>>

Wyniki konkursu "Kacze opowieści"