Kto zostanie najpopularniejszym rodzicem w internecie? Jest nowy lider rankingu "See Bloggers"

Już po raz 10. See Bloggers Łódź oraz InfluTool ogłaszają Ranking Najpopularniejszych Osób w Polskim Internecie. Kto jest na szczycie zestawienia TOP 100 i jest najcenniejszym polskim Influencerem w Internecie?

Najpopularniejsze gwiazdy w polskim Internecie! Kto jest najcenniejszy w 2024 roku?  Na to pytanie spróbują odpowiedzieć organizatorzy jubileuszowej 10. edycji największego Festiwalu Twórców Internetowych w Polsce "See Bloggers Łódź". Wyróżnienia będą przyznawane w następujących kategoriach: Influencer, Osoba Publiczna, Sportowiec, Instagramer, Bloger, YouTuber, TikToker.

W badaniu przeprowadzonym przez Influ Tool za rok 2023, były brane pod uwagę następujące czynniki: suma obserwujących, popularność pod względem liczby polubieni, udostępnień i komentarzy, zaangażowanie liczone na poziomie średnich wartości interakcji z pojedynczym wpisem czy ilość odwiedzin bloga.

W przypadku twórców wywodzących się z Internetu (Youtuberów, Instagramerów, Tiktokerów) za kluczowy czynnik przyjęto engagement per post dla wiodącego kanału twórcy. Natomiast dla osób publicznych, sportowców i kluczowej kategorii Influencer roku - "popularity" to ważona średnia sumy polubień, komentarzy i udostępnień we wszystkich kanałach twórcy.

Czołówkę zestawienia Influencerów podobnie jak w zeszłym roku otwiera Robert Lewandowski. Za nim Wersow oraz Hi Hania, która trafiła na podium z zeszłorocznego 37 miejsca! Do pierwszej dziesiątki awansował Książulo, a zamyka ją Anna Lewandowska.

Duże roszady w kategorii Osoba Publiczna w sieci. Bez zmian na czele – Anna Lewandowska oraz Doda. Sylwia Przybysz, Roksana Węgiel i Klaudia Halejcio szturmem pną się coraz wyżej i awansują na wysokie miejsca względem poprzedniego roku. Nie do pokonania w kategorii Sportowiec Roku są Robert Lewandowski oraz Iga Świątek. Nowością jest trzecia pozycja wicemistrzyni świata w indor skydivingu – Mai Kuczyńskiej. 

Tak jak w zeszłym roku, Make Life Easier otwiera zestawienie Blogera Roku. Na kolejnych miejscach Paula Jagodzińska, White Plate oraz Busem przez świat. Nowy lider YouTuba to Budda, który w zeszłym roku był na 3 miejscu. Zeszłoroczni zwycięzcy Friz i Wardęga tym razem poza podium. Nowa Królowa TikToka to Lexy Chaplin! Ranking główny został uzupełniony o rankingi cząstkowe (TOP 20) dla poszczególnych kategorii.

  • Lifestyle (1. miejsce: Wersow);
  • Fashion & Beauty (1. miejsce: Agnieszka Grzelak);
  • Entertainment (1. miejsce: Hi_Hania);
  • Food (1. miejsca: Książulo);
  • Sport & Fitness (1. miejsce: Anna Lewandowska);
  • Parenting (1. miejsce: Lena Olszewska);
  • Travel (1. miejsce: Mateusz „Myla" Muller);
  • Motoryzacja (1. miejsce: Budda);
  • Gaming (1. Admiros).

Tegoroczna, jubileuszowa edycja największego Festiwalu See Bloggers Łódź odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2023 r. w EC1 w Łodzi. Festiwal to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń z wieloma kreatywnymi warsztatami, panelami dyskusyjnymi, prelekcjami w strefie edukacyjnej czy przestrzeni otwartych w kreatywny sposób zagospodarowanych przez partnerów festiwalu. Wszystko zostanie podzielone na kilkanaście stref tematycznych. Nigdzie indziej nie ma tak bezpośredniego kontaktu widzów i Twórców w jednym miejscu.

"Ranking nie tylko wyróżnia poszczególnych twórców, ale też pokazuje, jak ewoluują i które kanały w sieci najbardziej inspirują. Decydując się na profesjonalną działalność w Internecie chcemy, aby tak jak w każdej innej pracy, nasze działania zostały zauważone i docenione. Gratulujemy wszystkim, którzy znaleźli się w rankingu - z częścią osób z pewnością spotkamy się w tym roku na największym w Polsce Festiwalu Twórców Internetowych See Bloggers Łódź. Od samego początku celem naszego wydarzenia jest edukacja oraz integracja środowiska influencerów, mediów tradycyjnych i osób ze świata marketingu. Rozmawiamy na ważne tematy, które warto poruszać w sieci i dawać im rozgłos. Wierzymy, że nasza debata w gronie wyjątkowych osobowości ze świata Internetu i mediów wniesie wiele dobrego do działań internetowych wszystkich twórców i będzie inspiracją dla odbiorców"– mówią organizatorzy See Bloggers Łódź – Anna i Jakub Zając.

W trakcie wydarzenia, w sobotę 15 czerwca podczas uroczystej Gali zostaną przyznane nagrody #Hasztagi Roku. Statuetkami, podobnie jak w poprzednich latach zostaną nagrodzeni, nie tylko wpływowi, lecz także najbardziej konsekwentni w działaniu i zaangażowani Twórcy w Internecie. W zeszłym roku statuetki otrzymali m.in. Magda Gessler, Cezary Pazura, Pani Architekt i Martyna Wojciechowska.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.